1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. ZTE H298A ip adresini değiştirme

ZTE H298A ip adresini değiştirme

img_nbg-418n-v2_main_600
vanhaber.com.tr

İçindekiler

ZTE H298A ip adresini değiştirme

ZTE H298A ip adresini değiştirme nerede. Aldığınız ZTE H298A modemiyle ilgili arayüz ip adresi değişikliğinin hangi alan üzerinden sağlanacağını inceleyeceğiz.

Zte firmasının üretimini sağlatmış olduğu H298A modemi VDSL destekli bir üründür. Fiber alt yapısına sahip kullanıcılar bu modemi tercih etmeye başladılar. Türk Telekom’da fiber alt yapıya sahip kullanıcılarına bu modemi göndermektedir. Alınan modemin kendi içerisinde çoğu ayarı bulunmaktadır. Modemin ara yüzüne girişimizin yapılabilmesi için ise bilgisayar ve modem arasına Ethernet kablo bağlantısı takılı olması gerekiyor. Bağlantılar takılı bir şekilde ise ara yüze giriş yaparak istediğiniz ayarı gerçekleştirmeniz mümkündür. Tabi ayarların hangi alanlardan gerçekleştirileceğini ise bilmeniz gerekiyor. Aldığınız ürünün ara yüz ip adresinin değiştirilebilmesi için girmeniz gereken ve yapılması lazım olan işlemleri birlikte yapacağız. İp adresinin neden değiştirildiğini kısaca özetleyecek olursak da evinizde bulunan diğer güçlendirici ve Access point ürünleriyle aynı İP adresini taşımasından kaynaklıdır.

ZTE H298A ip adresini değiştirme nerede

ZTE H298A ip nereden değiştirilir, ZTE H298A ip adresini değiştirmek istiyorum, ZTE H298A modeminin ara yüz ip adresi nasıl değiştirilir, ZTE H298A ip bloğunu değiştirme, ZTE H298A ip adresi değişikliği için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Evimize, iş yerimize ya da ofisimize aldığımız modemlerin ayarlarıyla alakalı bilgilere genel olarak araştırma sağlayarak ulaşabilirsiniz.

ZTE H298A ara yüz ip adresini değiştirme

ZTE H298A modemini aldıktan sonra bu modemin ara yüz şifre değiştirmesi ile alakalı öncelikle bilgisayar ve modem arasındaki bağlantıları kontrol ediyoruz. Bağlantılar hazır olduktan sonra sırasıyla;

  • Bilgisayardan boş bir sayfa açıp adres satırı kısmını temizleyerek arama satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: admin olarak yazıp daha sonrasında ara yüze giriş yaptığınızda üst alanda Kolay Menü alana girişimizi yapıyoruz.
  • Sol menü ekranında bulunan Yerel erişim kısmına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda mevcutta kullanılan ürünün İP Adresinin olduğu bölmeyi bulacaksınız. Değiştirmek istediğiniz ip adresini buradan değiştirdikten sonra Uygula demeniz halinde işlemler bitecektir.

Tüm bu ayarlarla birlikte ZTE H298A ip adresini değiştirme nerede probleminin de önüne geçmiş bulunuyoruz. Yapılan ayarlar eşliğinde modeminize giriş yapılan ara yüz ip adresi değişmiş olacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap