Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Zorluoğlu Korucularımız ellerinden geleni yapıyor

 Tarih: 19-11-2017 22:09:30
Edremit ilçesindeki Nur Tatar Kapalı Spor Salonunda 126 güvenlik korucusu için düzenlenen yemin törenine Van Valisi Murat Zorluoğlu, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, askeri erkan, kurum amirleri, korucuların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

126 korucu yemin ederken boks, judo, karate ve yakın dövüş gösterileri ise büyük alkış aldı
  - Van Valisi Murat Zorluoğlu: “İstikbalimiz için adeta ikinci bir kurtuluş savaşı veriyoruz” 


  - Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli: “Terör örgütünün beli kırılmış ve eylem kabiliyeti minimize edilmiştir"

 

Van’ın Edremit ilçesinde boks, judo ve karate ile yakın dövüş sporları gibi alanlarda da eğitim alan 126 korucu, gövde gösterisi eşliğinde yemin ederek göreve başladı.  

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Van Valisi Murat Zorluoğlu, bir süreden beridir ülkemizin bu coğrafyadaki bin yıllık varlığı ve bekası açısından tarihinin belki de en kritik sürecini yaşadığını söyledi. 

 

Zorluoğlu, “İstikbalimiz için adeta ikinci bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Ülkemiz içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor, boyunduruk altına alınmaya çalışılıyor. İddialı, güçlü, kendi hedefleri olan ve bu hedeflere kararlı bir şekilde yürüyen bir Türkiye, birçoklarının işine gelmiyor, hoşuna gitmiyor. Bizim alan el değil veren el olmamızı hazmedemiyorlar. Türkiye kendi iradesini ortaya koydukça, masaya yumruğunu ‘ben de varım’ diye vurdukça, bizi durdurmak için kirli planlar bir bir ortaya konuluyor. Bu planların içerisinde milletin iradesini tankla, topla darbe girişimiyle esir alma var.  Bu planların içerisinde teröre ve terör örgütlerine gizli ve aleni bir şekilde destek vermek var, terör örgütlerini sahiplenmek var. Maalesef bu planların içerisinde etnik kışkırtıcılık, mezhep kışkırtıcılığı var. Bu planların içerisinde figüran olarak PKK var, FETÖ var, DEAŞ var, DHKP-C var. Hükümetimizin, devletimizin kararlı duruşu, bizlerin burada etkin koordinasyonuyla polisimiz, askerimiz ve güvenlik korucularımızın vatanperver, gözü pek ve cesaretli mücadelesiyle Allah’ın izniyle bu bölgede ve Türkiye’de terörün kökünü kazıyacağız” dedi. 


  “Kahraman vatan evlatlarının arasına 126 yiğidi daha ekledik”
  Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli ise, yıllardır bu topraklarda Kürt ile Türk’ü ayırmak, devlet ile millet arasına mesafe koymak için türlü oyunların tezgahlandığını belirtti. Yüz yıldır bu coğrafyada ülkenin ve milletin selamete ermemesi için dünyanın farklı ülkelerinin gizli servislerinin buralarda fitneler çıkarmaya çalıştığını kaydeden Çiçekli, “35 yıldır bu fitneyi ve ayrımcılığı kendilerine taşeron edindikleri hain PKK terör örgütü üzerinden sürdürmektedirler. 35 yıldır terörle mücadelede devam eden azim ve kararlı mücadelemiz sonucunda nihayet terör örgütünün beli kırılmış ve eylem kabiliyeti minimize edilmiştir. Terörle mücadelede saha bilgisi ve topluma entegrasyonu çok kuvvetli olan güvenlik korucularımız bizim en önemli ve kıymetli müdahale unsurlarımızdan biri olarak yıllardır milletine ve devletine gururla, onurla hizmet etmektedirler. Bu yıl bu kahraman vatan evlatlarının arasına 126 yiğidi daha ekledik” ifadelerini kullandı.


  “Korucular operasyonlarda göğsümüzü kabartıyorlar”
  Alımlara çok sayıda adayın başvuruda bulunduğunu, 126 yiğidin zorlu mülakatlar neticesinde tek tek seçildiğini vurgulayan Çiçekli, “Mülakatta başarılı olan korucularımıza farklı bir eğitim modeli ile boks, judo ve karate gibi yakın dövüş sporlarının yanında silah kullanma, yakın koruma, etkili iletişim kursları da verildi. İlçemizde riskli kamu kurumlarını korumanın yanında önleyici kolluk hizmetlerinde de faydalandığımız güvenlik korucularımız, operasyonlarda da son derece başarılı sonuçlar alarak göğsümüzü kabartmaktadır. Çok büyük bir kısmı lise ve üniversite mezunu olan bu 126 kardeşimiz, koruculuk müessesesinin yeniden şekillendiği bu günlerde bundan sonra alınacak adaylar için de çok güzel bir örnek teşkil etmekte ve daha önce göreve başlayan güvenlik korucusu arkadaşlarımızdan aldıkları bayrağı daha ileri götürmede üzerlerine düşeni yapmaktadırlar” diye konuştu. 

 


  “Korucularımız ellerinden geleni yapıyor”
  Vali Murat Zorluoğlu’na sunmuş olduğu desteklerden dolayı da şükranlarını sunan Çiçekli, “Bugünkü yemin töreni vesilesi ile 35 yıldır bu topraklarda yaşanan hak ile batıl mücadelesinde hakkın yanından ayrılmayan tüm güvenlik korucusu arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu ömürler, görevlerinin başındaki yiğitlerimize de hayırlı mesailer diliyorum. Bizzat tek tek alımını gerçekleştirdiğimiz bu 126 arkadaşımızın ve görevlerine devam eden tüm güvenlik korucularımızın vatanımıza ve milletimize hizmet noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini büyük bir gururla ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

 


  “Şer odaklarına karşı mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz”
  Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, terörle mücadeleye değinerek, “Bugün Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en ücra köşelerinde fareler gibi kaçan alçak terör örgütü mensuplarını her yerde kovalıyor ve onların inlerine girmeye devam ediyoruz. Sizden önce aynı üniformayı taşıyan büyükleriniz, bu görevi layıkıyla yerine getirdi. İnanıyor ve güveniyoruz, sizler de bu şanlı koruculuk bayrağını taşıyacak, en kısa zaman içerisinde askerimizle polisimizle birlikte terör örgütünün tamamını Türkiye’nin gündeminde çıkaracaksınız. Şehit ve gazi dedelerimizin mübarek kanlarıyla, fedakar ve cefakar nenelerimizin alın teriyle yoğrulan bu topraklar, üzerinde dün olduğu gibi bugün de birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmak isteyen şer odaklarına karşı mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi. 

 

 

  “Koruculuk onurdur, şereftir”
  Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ise, koruculuğun bir meslek değil dava olduğunu belirterek, “Koruculuk haksızlık karşısında dik durma sanatıdır. Koruculuk; Doğu ve Güneydoğu halkının devletle olan barışık yüzünün simgesidir. Koruculuk onurdur, şereftir. Türkiye’deki 53 bin korucuya seslenmek istiyorum. Sizler bugüne kadar olduğunuz gibi bundan sonrada dağlarımızda hiçbir eşkıya kalmayacak şekilde mücadelenizi, azim ve kararlılıkla sürdürmeniz lazım. Çünkü PKK’lılar en büyük zararı biz bölge halkına veriyor. İş makinelerini yakıyorlar. Bize gelen sağlık hizmetini engelliyorlar. Kalkınmamıza, gelişmemize engel oluyorlar. Onun için biz 53 bin kişilik güçlü bir ordu olarak, elimize silahlarımızı alıp son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, bu ülkenin dağlarında insanlar barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamlarını sürdürünceye kadar teröristlerin peşine düşeceğiz ve son teröristi de Allah’ın izniyle etkisiz hale getireceğiz” ifadelerini kullandı. 

 


  Yapılan konuşmaların ardından boks, judo ve karate ile yakın dövüş sporları alanında eğitim alan güvenlik korucuları bir gösteri yaptı. Ardından yapılan yemin töreni, dua yapılması ve Van Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisiyle son buldu.

  Kaynak: iha   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi  Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi Van’ın Tuşba ilçesinde eğitim gören minik öğrenciler, 22 Mart Dünya Su Günü dola..
Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına al..
Van’da 26 gözaltı var Van’da 26 gözaltı var Van’da terör operasyonu: 26 gözaltı
 Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 14 bin 5..
  GÜNDEM HABERLERİ
Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi  Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Van’daki sivil to..
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! CNN Türk'te bir programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ila..
Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun bir haftaya hazırlanıyor. Gündemde 3 önemli d..
Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Hakkari'..
  SİYASET HABERLERİ
10 bin polis alınacak 10 bin polis alınacak Akademinin internet sitesinden e-Devlet şifresiyle 12 Mart'ta yapılmaya başlayan..
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk old..
Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Bolu istikametine seyir halinde olan Vahit Dal (44) idaresindeki 25 LS 275 plaka..
Kavgaya karışanlar... Kavgaya karışanlar... TBMM Başkanlığı, Genel Kurul çalışmaları sırasında yaşanan olaylar ve bununla il..
  EKONOMİ HABERLERİ
Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, İstanb..
Fakıbaba'dan önemli açıklama! Fakıbaba'dan önemli açıklama! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Adıyaman Millet..
 Bakan müjdeyi böyle verdi! Bakan müjdeyi böyle verdi! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, hayvancılık ve tarımdaki yeni ..
Bakan Ağbal açıkladı… Bakan Ağbal açıkladı… Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin yılbaşında belirlenen tutarın altına dü..
  EĞİTİM HABERLERİ
Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Kanun Hükmünde Kararname ile Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kadroya ge..
Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet ÖZCAN Başkanlığında İlçe M..
 Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait TÜBİTAK tarafından 2017-2018 eğitim öğretim döneminde düzenlenen ve 8 ilden 100 ..
Saray’da okuma yazma seferberliği Saray’da okuma yazma seferberliği Van’ın Saray Kaymakamlığı tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldı. ..
  MAGAZİN HABERLERİ
Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ İnternete RTÜK denetimi getiren tasarı biraz önce Meclis'te kabul edilerek yasal..
O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? En fazla oyu alan Lütfiye Özipek, 2018 O Ses Türkiye birincisi oldu.
Gündeş'den flaş yalı kararı! Gündeş'den flaş yalı kararı! Eşi Reza Zarrab'ın ABD’deki yargılanma süreci başlayan şarkıcı Ebru ..
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
  SPOR HABERLERİ
Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Kahramanmaraş’ta 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Hokey Şam..
GESKON basınla bir araya geldi  GESKON basınla bir araya geldi Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Doğu Anadolu Bölge Başkanı Nihat Karad..
Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı  Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı Bölgesel Amatör Lig 1. Grup'ta mücadele eden Erciş Gençlik Belediye Spor, bug..
Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı  Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı Van İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın personellerle Hakkari Gücü Kadın F..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Gelecek Uzayda semineri Gelecek Uzayda semineri “Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren” isimli projenin “Gelecek Uzayda’ ad..
Van’da çağrı merkezi kuruldu Van’da çağrı merkezi kuruldu CMC Türkiye Van’da kurduğu çağrı merkezi ile ilgili bir basın toplantısı düzen..
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
  BÖLGE HABERLERİ
4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı 4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı Siirt Valiliğinden alınan bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik Siir..
Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Belirlenen Nevroz takvimine göre kutlamaların startı 17 Mart’ta Diyarbakır’ın Si..
 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak Buna göre 81 ilin tamamında narkotimler kurulacak. Yine rehabilitasyon merkezler..
Yeni bir savaş başlayacak Yeni bir savaş başlayacak Irak ve Suriye'de kurulan terör örgütü DEAŞ'ın çöküşünün, en az yükselişi kadar ..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Bekiran aşireti kitaplara konu oldu  Bekiran aşireti kitaplara konu oldu Tarihçi-Yazar Mehmet Fatih Bekirhan, beşinci kitabı olan “Bekiran Aşireti Tarihi..
 Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi  Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi Van Şair-Yazarlar Birliği tarafından Muradiye ilçesinde şiir ve müzik dinletisi ..
Van kedileri görücüye çıkıyor Van kedileri görücüye çıkıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma Merkezi tarafından ‘3. V..
Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van’da 1955 yılında kanun çalmaya başlayan 78 yaşındaki Şahin Türkmenoğlu, 63 yı..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı