YENİ GELİŞME

Zorluoğlu Korucularımız ellerinden geleni yapıyor

 Tarih: 19-11-2017 22:09:30
Edremit ilçesindeki Nur Tatar Kapalı Spor Salonunda 126 güvenlik korucusu için düzenlenen yemin törenine Van Valisi Murat Zorluoğlu, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, askeri erkan, kurum amirleri, korucuların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

126 korucu yemin ederken boks, judo, karate ve yakın dövüş gösterileri ise büyük alkış aldı
  - Van Valisi Murat Zorluoğlu: “İstikbalimiz için adeta ikinci bir kurtuluş savaşı veriyoruz” 


  - Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli: “Terör örgütünün beli kırılmış ve eylem kabiliyeti minimize edilmiştir"

 

Van’ın Edremit ilçesinde boks, judo ve karate ile yakın dövüş sporları gibi alanlarda da eğitim alan 126 korucu, gövde gösterisi eşliğinde yemin ederek göreve başladı.  

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Van Valisi Murat Zorluoğlu, bir süreden beridir ülkemizin bu coğrafyadaki bin yıllık varlığı ve bekası açısından tarihinin belki de en kritik sürecini yaşadığını söyledi. 

 

Zorluoğlu, “İstikbalimiz için adeta ikinci bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz. Ülkemiz içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor, boyunduruk altına alınmaya çalışılıyor. İddialı, güçlü, kendi hedefleri olan ve bu hedeflere kararlı bir şekilde yürüyen bir Türkiye, birçoklarının işine gelmiyor, hoşuna gitmiyor. Bizim alan el değil veren el olmamızı hazmedemiyorlar. Türkiye kendi iradesini ortaya koydukça, masaya yumruğunu ‘ben de varım’ diye vurdukça, bizi durdurmak için kirli planlar bir bir ortaya konuluyor. Bu planların içerisinde milletin iradesini tankla, topla darbe girişimiyle esir alma var.  Bu planların içerisinde teröre ve terör örgütlerine gizli ve aleni bir şekilde destek vermek var, terör örgütlerini sahiplenmek var. Maalesef bu planların içerisinde etnik kışkırtıcılık, mezhep kışkırtıcılığı var. Bu planların içerisinde figüran olarak PKK var, FETÖ var, DEAŞ var, DHKP-C var. Hükümetimizin, devletimizin kararlı duruşu, bizlerin burada etkin koordinasyonuyla polisimiz, askerimiz ve güvenlik korucularımızın vatanperver, gözü pek ve cesaretli mücadelesiyle Allah’ın izniyle bu bölgede ve Türkiye’de terörün kökünü kazıyacağız” dedi. 


  “Kahraman vatan evlatlarının arasına 126 yiğidi daha ekledik”
  Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli ise, yıllardır bu topraklarda Kürt ile Türk’ü ayırmak, devlet ile millet arasına mesafe koymak için türlü oyunların tezgahlandığını belirtti. Yüz yıldır bu coğrafyada ülkenin ve milletin selamete ermemesi için dünyanın farklı ülkelerinin gizli servislerinin buralarda fitneler çıkarmaya çalıştığını kaydeden Çiçekli, “35 yıldır bu fitneyi ve ayrımcılığı kendilerine taşeron edindikleri hain PKK terör örgütü üzerinden sürdürmektedirler. 35 yıldır terörle mücadelede devam eden azim ve kararlı mücadelemiz sonucunda nihayet terör örgütünün beli kırılmış ve eylem kabiliyeti minimize edilmiştir. Terörle mücadelede saha bilgisi ve topluma entegrasyonu çok kuvvetli olan güvenlik korucularımız bizim en önemli ve kıymetli müdahale unsurlarımızdan biri olarak yıllardır milletine ve devletine gururla, onurla hizmet etmektedirler. Bu yıl bu kahraman vatan evlatlarının arasına 126 yiğidi daha ekledik” ifadelerini kullandı.


  “Korucular operasyonlarda göğsümüzü kabartıyorlar”
  Alımlara çok sayıda adayın başvuruda bulunduğunu, 126 yiğidin zorlu mülakatlar neticesinde tek tek seçildiğini vurgulayan Çiçekli, “Mülakatta başarılı olan korucularımıza farklı bir eğitim modeli ile boks, judo ve karate gibi yakın dövüş sporlarının yanında silah kullanma, yakın koruma, etkili iletişim kursları da verildi. İlçemizde riskli kamu kurumlarını korumanın yanında önleyici kolluk hizmetlerinde de faydalandığımız güvenlik korucularımız, operasyonlarda da son derece başarılı sonuçlar alarak göğsümüzü kabartmaktadır. Çok büyük bir kısmı lise ve üniversite mezunu olan bu 126 kardeşimiz, koruculuk müessesesinin yeniden şekillendiği bu günlerde bundan sonra alınacak adaylar için de çok güzel bir örnek teşkil etmekte ve daha önce göreve başlayan güvenlik korucusu arkadaşlarımızdan aldıkları bayrağı daha ileri götürmede üzerlerine düşeni yapmaktadırlar” diye konuştu. 

 


  “Korucularımız ellerinden geleni yapıyor”
  Vali Murat Zorluoğlu’na sunmuş olduğu desteklerden dolayı da şükranlarını sunan Çiçekli, “Bugünkü yemin töreni vesilesi ile 35 yıldır bu topraklarda yaşanan hak ile batıl mücadelesinde hakkın yanından ayrılmayan tüm güvenlik korucusu arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu ömürler, görevlerinin başındaki yiğitlerimize de hayırlı mesailer diliyorum. Bizzat tek tek alımını gerçekleştirdiğimiz bu 126 arkadaşımızın ve görevlerine devam eden tüm güvenlik korucularımızın vatanımıza ve milletimize hizmet noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini büyük bir gururla ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

 


  “Şer odaklarına karşı mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz”
  Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, terörle mücadeleye değinerek, “Bugün Doğu ve Güneydoğu bölgesinin en ücra köşelerinde fareler gibi kaçan alçak terör örgütü mensuplarını her yerde kovalıyor ve onların inlerine girmeye devam ediyoruz. Sizden önce aynı üniformayı taşıyan büyükleriniz, bu görevi layıkıyla yerine getirdi. İnanıyor ve güveniyoruz, sizler de bu şanlı koruculuk bayrağını taşıyacak, en kısa zaman içerisinde askerimizle polisimizle birlikte terör örgütünün tamamını Türkiye’nin gündeminde çıkaracaksınız. Şehit ve gazi dedelerimizin mübarek kanlarıyla, fedakar ve cefakar nenelerimizin alın teriyle yoğrulan bu topraklar, üzerinde dün olduğu gibi bugün de birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmak isteyen şer odaklarına karşı mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi. 

 

 

  “Koruculuk onurdur, şereftir”
  Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ise, koruculuğun bir meslek değil dava olduğunu belirterek, “Koruculuk haksızlık karşısında dik durma sanatıdır. Koruculuk; Doğu ve Güneydoğu halkının devletle olan barışık yüzünün simgesidir. Koruculuk onurdur, şereftir. Türkiye’deki 53 bin korucuya seslenmek istiyorum. Sizler bugüne kadar olduğunuz gibi bundan sonrada dağlarımızda hiçbir eşkıya kalmayacak şekilde mücadelenizi, azim ve kararlılıkla sürdürmeniz lazım. Çünkü PKK’lılar en büyük zararı biz bölge halkına veriyor. İş makinelerini yakıyorlar. Bize gelen sağlık hizmetini engelliyorlar. Kalkınmamıza, gelişmemize engel oluyorlar. Onun için biz 53 bin kişilik güçlü bir ordu olarak, elimize silahlarımızı alıp son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, bu ülkenin dağlarında insanlar barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamlarını sürdürünceye kadar teröristlerin peşine düşeceğiz ve son teröristi de Allah’ın izniyle etkisiz hale getireceğiz” ifadelerini kullandı. 

 


  Yapılan konuşmaların ardından boks, judo ve karate ile yakın dövüş sporları alanında eğitim alan güvenlik korucuları bir gösteri yaptı. Ardından yapılan yemin töreni, dua yapılması ve Van Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisiyle son buldu.

  Kaynak: iha   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Olumsuz hava şartlarında çalışma... Olumsuz hava şartlarında çalışma... Türkiye'nin kışı en soğuk geçen yerlerin başında gelen Van'ın Çaldıran İlçesinde..
Van’da 2 minibüste arama Van’da 2 minibüste arama Van’da polis ekipleri tarafından yapılan 2 ayrı çalışma sonucu yurda yasadışı yo..
Tuşba cıvıl cıvıl olacak Tuşba cıvıl cıvıl olacak Van merkez Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, başkanlık sürecinde ve..
Kız çocukların mutlaka okullara getirilmesi şart Kız çocukların mutlaka okullara getirilmesi şart Vali Murat Zorluoğlu, İpekyolu ilçesindeki Mehmetçik Selen İmam Hatip Ortaokulun..
  GÜNDEM HABERLERİ
 81 ilde devreye girdi 81 ilde devreye girdi İçişleri Bakanlığı’nca kullanılan 95 yazılım, kodlanarak yeniden güncelendi. ..
Yenikapı'da “Kudüs İslam’ındır” mitingi düzenlendi Yenikapı'da “Kudüs İslam’ındır” mitingi düzenlendi Mitinge katılmak isteyenler, öğle saatlerinden itibaren Yenikapı Etkinlik Alanı'..
Milyonlarca memura müjdeli haber Milyonlarca memura müjdeli haber Ocak ayından itibaren memurların aile yardımları da artacak. Toplu sözleşme görü..
Eski hücre arkadaşından flaş iddia… Eski hücre arkadaşından flaş iddia… New York Times (NYT) gazetesinin davayla ilgili gelişmeleri takip eden muhabiri ..
  SİYASET HABERLERİ
Davutoğlu'ndan flaş açıklaması! Kim haksız kazanç elde etmişse... Davutoğlu'ndan flaş açıklaması! Kim haksız kazanç elde etmişse... Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konyalılar Federas..
Ak Parti'den seçim kararı: Baraj aynı kalacak Ak Parti'den seçim kararı: Baraj aynı kalacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin 6 ayrı yasada yapılacak uyum düzenlem..
Destici'den flaş 'Zarrab' çıkışı Destici'den flaş 'Zarrab' çıkışı Zarrab'ın pisliklerini tanıklık sıfatıyla takas eden Haçlı zihniyetin Türkiye'ye..
CHP’nin iftira siyaseti çöktü...Rezil oldular CHP’nin iftira siyaseti çöktü...Rezil oldular Türkiye düşmanlarıyla aynı safta yer tutan CHP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aile..
  EKONOMİ HABERLERİ
Asgari ücret için ilk rakam belli oldu Asgari ücret için ilk rakam belli oldu İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu i..
İşsizlik rakamları açıklandı İşsizlik rakamları açıklandı İşsiz sayısı 2017 yılı Eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 104 bin ki..
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin ikinc..
Emekliye en az bin 565 lira Emekliye en az bin 565 lira ​Emeklilerin Ocak zammı için son viraja girildi. Yılın ikinci 6 aylık dönemindek..
  EĞİTİM HABERLERİ
 Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı Va..
Öğrenciler ilk kez sinemayla buluştu... Öğrenciler ilk kez sinemayla buluştu... Van’ın Edremit ilçesindeki öğrenciler, "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliğ..
Evde eğitim alan öğrencilere ziyaret Evde eğitim alan öğrencilere ziyaret 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nura..
Yılmaz açıkladı: Liseye girişte yeni sistem Yılmaz açıkladı: Liseye girişte yeni sistem Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, katıldığı canlı yayında liseye geçişte yeni sistemle..
  MAGAZİN HABERLERİ
Gündeş'den flaş yalı kararı! Gündeş'den flaş yalı kararı! Eşi Reza Zarrab'ın ABD’deki yargılanma süreci başlayan şarkıcı Ebru ..
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
Fikret Hakan hayatını kaybetti! Fikret Hakan hayatını kaybetti! Asıl adı Bumin Gaffar Çıtanak olan Fikret Hakan bir süredir akciğer kanseri teda..
  SPOR HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyespor farklı yenildi Van Büyükşehir Belediyespor farklı yenildi Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Van Büyükşehir Belediyespor ilk yarının..
Van Büyükşehir Belediyespor maçında şaibe iddiası Van Büyükşehir Belediyespor maçında şaibe iddiası Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Çalım: - “Yetkililerin ne ..
Kendi evinde yenildi Kendi evinde yenildi - Van Büyükşehir Belediyespor: 0 - Pazarspor: 4
Galatasaraylı futbolcular Kudüs kararına tepki gösterdi Galatasaraylı futbolcular Kudüs kararına tepki gösterdi Galatasaray'ın Süper Lig'in 15. haftasında sahasında Teleset Mobilya Akhisarspor..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
Yaz saati kararıyla ilgili yeni gelişme Yaz saati kararıyla ilgili yeni gelişme Saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam et..
Başbakan açıkladı ’30 bin kişi alınacak…’ İşte gerekenler Başbakan açıkladı ’30 bin kişi alınacak…’ İşte gerekenler Bilgi Güvenliği Konferansı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Siber saldırıl..
  BÖLGE HABERLERİ
 insan hakları ve demokrasi semineri  insan hakları ve demokrasi semineri Van’da vatandaşa daha iyi hizmet vermek amacıyla jandarma personeline ‘insan ha..
Bakan müjdeyi verdi! Bakan müjdeyi verdi! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Ulaştırma Denizcilik ..
Dikkat! İlk cezası 206 lira Dikkat! İlk cezası 206 lira Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafı..
Hakkari'den kahreden haber! Şehit ve yaralılar var Hakkari'den kahreden haber! Şehit ve yaralılar var Şemdinli’nin Kuzey Irak sınırında bir grup teröristin sızma girişimi sonucu çıka..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Büyükşehirden kadınlara el sanatı desteği! Büyükşehirden kadınlara el sanatı desteği! Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik verilen el sanatı kurslar..
Türk Müziği Devlet Konservatuvarından muhteşem gece  Türk Müziği Devlet Konservatuvarından muhteşem gece Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuarının orga..
DAKA destekli ‘Drama’ eğitimi  ... DAKA destekli ‘Drama’ eğitimi ... Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) destekleriyle 20 sosyal hizmet personeli..
 Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı Gevaş Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Gevaş’ta Doğa, Kültür ve..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı