1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Youtube Partnerli Kanal Ne Demektir?
Trendlerdeki Yazı

Youtube Partnerli Kanal Ne Demektir?

youtube-e1516279278531

Youtube Partnerli Kanal Ne Demektir?

Youtube Partnerli Kanal Ne Demektir? Dünyaca ünlü video içerik paylaşım platformu olan Youtube’da kanal oluşturma, bu kanalları optimize etme ve kanallara video yükleme konularında daha önce sizlere bilgiler vermiştik.

Bu konumuzda ise Youtube partnerli kanal ne demek bunun üzerinde durarak bilgi aktaracağız.

YOUTUBE PARTNERLİ KANAL NEDİR?

Youtube’da izlenme sayısına, abone sayısına göre birçok özellik kademeli olarak aktif olmaktadır. Bu gelmiş kanal özelliklerine partnerli kanal adı verilmektedir.

Bu partnerli kanallar sayesinde 1000 gösterim başında daha fazla ödeme alabilirsiniz. Bu kanallar diğer kanallara göre saha büyüktür ve sürekli uğraş istemektedir. Youtube kanallar sürekli emek isteyen bir iştir.

Youtube Partnerli Kanal

Kitleyi elde tutmak, yeni kitleler bulmak iyi içerikler ve iyi optimize edilmiş kanallar ile yeni kullanıcı kazanmak önemlidir. Bu tür kanallarda bir efsane olarak söylenen Youtube partnerli kanallara da telif yemezler diye bu tamamen asılsın bir söylentidir.

Telif varsa tüm kanallar yer ve cezasını çekerler. Bu neden kanallarınızı özgün içerikler hazırlamalısınız. Youtube her kanalı partnerli kanal olarak kabul etmez. İçeriklerin kalitesine, özgü, güzel düzenlenmiş bir kanal, geniş bir kitleye sahip olmak önemlidir.

Şuan ülkemizde halen aktif olmayan partnerli kanallık sisteminde ülke değişimi ile buda çözülmüş durumdadır. Kanal geçmişi temiz olmalı, daha önceden ceza yememek gerekiyor, video içeriklerin özgün olması gerekmektedir. İçeriklerde aşırı şiddet, cinsellik, illegal olmayan içeriklerin olması gerekmektedir.

Bunun için “http://www.youtube.com/yt/partners/” adresi üzerinden ayrıcalıklı üyelik için başvuru yaparak ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap