1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir? Detayları Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir? Detayları Nelerdir?

maxresdefault (4)
vanhaber.com.tr

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir?

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir? Yeni kurulmuş youtube kanalı nasıl geliştirilir konusunda sizlere bu yazımızda ipuçları vereceğiz.

Kanalınızı hazırladınız videolar paylaştınız ve kanalınızı geliştirmek gerekecektir. Bu kanalı büyütmek için neler yapabiliriz, nasıl geliştirebiliriz? Bu yazımızda sizlere bunlar hakkında ipuçları vereceğiz ve işinize yaracak yararlı bilgileri aktaracağız.

Kanalınızda daha geniş kitlelere ulaşmak için ve Youtube üzerinden para kazanmak için doğru adımlar atmak gerekecektir. Bunun için aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekilmelidir.

VİDEOLARDA DOĞRU ETİKET SEÇİMİ KULLANIMI

Video izleyeceğinizde yada Google arama motorunda bir arama yaptığınızda arama yapacağınız kelime sizin için önemlidir. Wifi sorunu hakkında arama yaptığınızda kullandığınız arama kelimesi işte bu sizin için önemlidir. Bu arama kelimesini kullanabilirsiniz çünkü sizin düşündüğünüzü bir başkasında düşünecektir.

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir

VİDEOLARDA AÇIKLAMALAR

Çektiğiniz videolarda açıklama kısmına videonuz hakkında geniş ve zengin bir kelime hazinesi ile videonuz hakkında bilgi verebilir hatta bu açıklama kısmından sitenize bir link vererek sitenize buradan da hit çekebilirsiniz. Bu aramalar arama motorlarında ön sıralara çıkmanızda faydalı olacaktır.

VİDEO İÇİNDE ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR – BAĞLANTILAR EKLEYİN

Paylaştığınız videolarda videonun sonunda ilginizi çeken videolar, kanala abone, bağlantı link ekleyerek videonuzu ekleyen kullanıcıları harekete geçirici içerikler ekleyebilirsiniz.

Bunun için Youtube Studio tarafından video düzenlemesi kısmından videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Böylece video izlenme oranını artıracağınız gibi videolardan para kazanmak içinde iyi bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.

Kanalınızda kullanıcıları tutabilmek için videolar içine “abone ol” butonu ekleyerek kanal sadakatini artırabilirsiniz.  Kanalınızda organik büyümeye önem veriniz. Hiçbir zaman takipçi kasma veya diğer yöntemlere başvurmayınız Youtube filtreleri bunu algılamakta geç kalmaz böylece spama düşmesiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap