1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Youtube Ban Nedir? Üçüncü Taraf Eşleşme
Trendlerdeki Yazı

Youtube Ban Nedir? Üçüncü Taraf Eşleşme

youtube-partnerleri-icin-yeni-bir-pilot-program-baslatti-1565807133
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Youtube Ban Nedir?

Youtube ban nedir? Eğer sizin de bir Youtube kanalınız varsa ve dikkat etmeniz gerekenleri bilmiyorsanız öncelikle ban konusundan başlamakta fayda var. Youtube kanalınızın banlanmasını istemiyor iseniz birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekecektir.

Bunlar arasında ban nedenleri arasında üç önemli püf noktaya dikkat etmeniz gerekecektir. Bunları sırasıyla hemen inceleyelim.

ÜÇÜNCÜ TARAF EŞLEŞME

Daha önceki konularımızda hep bahsetmiştik. Özgün içerikler her zaman önemlidir. Eğer özgün olmayan içerikler kullanmazsanız yani bir başka videoyu kendi kanalınızda paylaşırsanız ortaya bir telif hakkı çıkmaktadır.

youtube ban nedir

Üçüncü taraf eşleşmeler genellikle müzik videolarında, futbol, dizi ve film içeriklerinde çıkmaktadır. Başkasına ait videoları paylaştığınızda kanalınız kapanmasına sebep olabilirsiniz. Bu tür videolardan çabuk telif yiyebilirsiniz.

TOPLULUK İHLALİ

Youtube video politikasına uymazsanız topluluk kurallarını ihlal nedeniyle kanalınız ban yemesine sebep olabilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler için “https://www.youtube.com/intl/tr/yt/about/policies/” adresi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

TELİF HAKKI

İçeriklerin size ait olmadığında özgün olmadığında her an telif alabilirsiniz. Eğer böyle durumda tüm kazançlarınız elden gidebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap