1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Youtube Altyazı Oluşturma – Nasıl Altyazı Oluşturulur?
Trendlerdeki Yazı

Youtube Altyazı Oluşturma – Nasıl Altyazı Oluşturulur?

maxresdefault (3)

Youtube Altyazı Oluşturma

Youtube altyazı oluşturma konusunda sizlere önemli bilgiler aktaracağız. Video paylaşım platformu olan Youtube de videolara altyazı eklemek suretiyle farklı topluluklara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun için Youtube altyazı nasıl oluşturulur konusunda sorulara cevaplar arayacağız. İçeriklerin herkesin anlayacağı bir dilden hazırlamak önemlidir. Bunun için Youtube de otomatik alt yazı oluşturmak için konuşma tanıma teknoloji kullanılmaktadır.

Youtube Altyazı Oluşturma

Bunun için otomatik altyazı oluşturma için içerik stüdyosu > video yöneticisi > videolar > altyazılar kısmından otomatik altyazı eklene biliniyor ise dil otomatik olarak seçildiğini göreceksiniz.

Bunun dışında altyazı oluşturmak için notepad veya diğer editör kullanmadan CaptionTube kullanabilirsiniz. Bu kullanabilmek için “captiontube.appspot.com” adresi üzerinden ücretsiz olarak bu araç ile altyazı oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ücretsiz yazılımda işi kolaylaştıracak Youtube ek açıklamalar özelliğine benzemektedir ve konuşmaların duyulduğunda tam zamanlama görebilirsiniz. Altyazıyı direk Youtube aktarabilir, subrip veya subviewer olarak indirerek mail atabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap