1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Windows 10 hızlandırma performansı arttırma

Windows 10 hızlandırma performansı arttırma

windows-10-tasarimi-guncelleniyor-iste-yeni-degisiklikler-video-1280x720
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Windows 10 hızlandırma performansı arttırma

Windows 10 hızlandırma performansı arttırma. Yavaşlık ya da kasma yapan bilgisayarınızın hızlandırılabilmesi adına yapacağınız kontrolleri aktaracağız.

Yeni almış olduğunuz bilgisayara yüklediğimiz uygulamalar ve programlarla birlikte yavaşlamalar meydana gelebilmektedir. Bilgisayarının işletim sistemini hızlandırmak için kayıt defteri alanından işlem yapmak isteyen kişilerde bulunmaktadır. Bu alandan yapacağınız işlemlerin bilgisayarınızı hızlandırma olmayacağını bilmenizi isteriz. Bilgisayarda kullanılan işletim sisteminiz Windows 10 işletim sistemi ise eğer performansı direk etkileyecek ve yükseltecek çözüm aşamalarını birlikte kontrol edeceğiz. İşletim sisteminizde belli bir kullanım sonrasında yavaşlık hissetmeniz halinde güncelleme gelmiş ve siz o güncellemeyi yapmamış olabilirsiniz. Ki buna benzer bir çok yöntem daha söyleyebiliriz. Tüm ayarları tek tek gözden geçirdikten sonra bilgisayarınız eski hızına tekrar geri gelecektir.

Windows 10 performansı arttırma

Windows 10 nasıl hızlanır, windows 10 performans attırma, windows 10 bilgisayarımın hızını nasıl yükseltebilirim, windows 10 hızlandırma teknikleri, windows 10 hızlandırma yöntemleri, windows 10 bilgisayarımın performansını yükseltmek istiyorum. Yavaşlayan bilgisayarınızı tekrar eski hızına getirebilmeniz için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Windows 10 hızını yükseltme

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ilk yapmanız gereken ayarlardan biri uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmek olacaktır. Uygulama güncel ise eğer bilgisayarda zararlı bir yazılım var mı yok mu bunu incelemeniz lazım.

Bilgisayarda zararlı yazılım varsa bunu virüs taraması yaparak kaldırmanız gerekiyor. Windows güncelliği haricinde aynı zamanda sürücülerinde güncel olmasında yarar bulunmaktadır.

  • Gereksiz olan uygulamaları bilgisayarınıza yüklemeye gerek yok. Varsa gereksiz uygulamaları kaldırmanız gerekiyor.
  • Bunun dışında windows 10 açılış sırasında yüklenen gereksiz uygulama ya da programları da bilgisayarınıza yüklememeniz gerektiğini bilmenizi isteriz.
  • Bilgisayarım hızlı olsun diyen biriyseniz bu durumda SDD alarak bilgisayarınıza takıp kullanabilirsiniz. Çok ciddi derecede cihazınızın hızlandığını görebilirsiniz. Ram ise en az 8 GB olması gerekiyor ki beklenen hızlılığı göstersin.
  • Bunun dışında indirdiğiniz uygulamaları da gözden geçirmeniz de yarar bulunmaktadır.

Windows 10 hızlandırma performansı arttırma isteyenlere özel yazımızı sizlere sunmuş bulunuyoruz. Eklemek istediğiniz ya da yaptığınız ayarlar sonrasında hala daha yavaşlık varsa yedekleri alarak güzel bir sıfırlama sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap