1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Wifide sarı ünlem işareti var

Wifide sarı ünlem işareti var

img_nbg-418n-v2_main_600
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Wifide sarı ünlem işareti var gitmiyor

Wifide sarı ünlem işareti var gitmiyor. İnternete bağlanmak istediğinizde bağlantı kurulmasına rağmen sarı ünlem işareti geliyorsa çözümüne bakacağız.

İnternet günlük hayatta olmazsa olmazlarımız arasındadır. Evimizde, iş yerimizde, ofisimizde ya da telefonumuzda her alanda internet bir ihtiyaç haline gelmiştir. Güncel haberleri, spor yazılarını, sosyal medya hesaplarımıza giriş çıkışlarımızı bu alan üzerinden işleme koymaktayız. Genelde gittiğimiz mekanlarda ve evimizde wifi üzerinden bağlantı kurmaktayız. Evindeki modemin tüm bağlantılarını yapmalarına rağmen internet simgesinin üzerinde sarı ünlem işaretinin çıkması kullanıcılara sorun yaşamaktadır. Wifide neden sarı ünlem işareti var, bu işaret nasıl kalkar, sarı ünlem işaretinin sebebi nedir gibi sorunlara çözüm bulabilmek için gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle modem kurulum sırasında yapmış olduğunuz bir eksiklikten kaynaklı bu hatayla karşılaştığınızı bilmenizi isteriz. Hatanın son bulabilmesi yönünde gerekli tüm işlem detaylarını tek tek inceleyeceğiz.

Wifide sarı ünlem işareti gitmiyor

İnternet simgesinde sarı ünlem işareti var, wifide sarı ünlem var, wifide sarı ünlem işareti kalkmıyor, internet var ancak sarı ünlem işareti geçmiyor, sarı ünlem işareti neden gitmiyor, internet simgesinde sarı ünlem işareti kaybolmuyor. Bağlantıda sarı ünlem işaretinin gelmesinin bir çok nedeninin olduğunu söyleyebiliriz. Genel de bu hatanın temeldeki nedeni ISS tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin modem ara yüzüne yanlış girildiğinden kaynaklanmaktadır.

Wifi sarı ünlem işareti çıkıyor

Bilgisayarınızda sarı ünlem işaretini gördükten sonra İnternet Servis Sağlayıcınızı arayıp ilgili kullanıcı adı ve şifre bilgilerini alarak modemin ara yüzüne girmeyi denetelim. Ara yüz alanına bu bilgileri girdikten sonra sorun hala daha devam ediyorsa bilgisayarınızdan sırasıyla;

  • Windows + R tuşuna basarak gelen ekrana çalıştır bölümü açılacaktır. Oranın arama bölümüne devmgmt.msc yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz.
  • Ağ bağdaştırıcıları seçeneğini görerek bu alana girişimizi sağlıyoruz.
  • Gelen ekranda Realtek Wifi şeklinde kablosuz seçeneklerini görmeniz gerekiyor.
  • Buradaki bilgiler herkeste aynı olmak zorunda değildi. Wireless yazanı görüp onun üzerine gelerek sağ tıklamanız halinde Cihazı devre dışı bırak demelisiniz.
  • Beraberinde yine sağ tık yaparak cihazı etkinleştir demeniz halinde işlemler tamamlanacaktır.

Yapılan ayarlarla birlikte yaşadığınız problem ortadan kalkacaktır. Aklınızı kurcalayan bir yer varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap