1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Wifi şifresini bilgisayardan bulma

Wifi şifresini bilgisayardan bulma

img_nbg-418n-v2_main_600
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Wifi şifresini bilgisayardan bulma görme

Wifi şifresini bilgisayardan bulma görme. Modemin wifi şifresini ara yüze girmeden bilgisayar üzerinden görmek isteyenler için konumuzu hazırladık.

Evimizde ya da iş yerimizde kullandığımız wifiye bir kere bağlandıktan sonra artık bir sonrakine şifre istemeden otomatik olarak bağlanabiliyorsunuz. Wifiye bir kere giriş yaptıktan sonra aynı ortama gittiğinizde tekrar tekrar şifre istemeyecektir. Şifre değişmediği sürece aradan aylarda geçse siz o alana gittiğinizde telefonunuz ya da bilgisayarınız otomatik olarak bağlanacaktır. Evimize bir misafir geldiğinde bize modem şifresini sorduğunda unutuyor olmamız da zaten bundan kaynaklıdır. Bunun için modeminin ara yüzüne girip oradan bakmak isteyen kullanıcıların olduğunu söyleyebiliriz. Aslında bu kadar zorluk çekmenize gerek bulunmamaktadır. Bilgisayarınız modemin wifisine bağlıysa ağ ve paylaşım merkezi üzerinden şifrenizi bulabilmek mümkündür. Çoğu kullanıcı bu alana nereden giriş yapılacağını bilmediğinden ötürü çok basit bir yolla size bu şifrenin nerede yer aldığını göstereceğiz.

Wifi şifresini bilgisayardan bulma görme

Wifi şifresini bilgisayardan nasıl bulabilirim, bilgisayarımdan wifi şifresini bulmak istiyorum, pc den wifi şifresi bulunur mu, wifi şifremi bilgisayarımda görebilir miyim, bilgisayarım üzerinden wifi şifresini bulmak için hangi alana giriş yapmam gerekiyor. Evimize gelen misafire unuttuğumuz wifi şifresini iletebilmek adına bilgisayar üzerinden hangi alana giriş yapacağımızı bildireceğiz.

Bilgisayardan wifi şifremi öğrenme

Bilgisayarımızdan modemin ara yüzüne girmeden şifreye kolay bir şekilde erişim yapmak istiyorsanız sağ alt kısımda bulunan wifi simgesini göreceğiz. Onun üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra Ağ ve İnternet ayarları ögesini açın seçeneğine giriş yapıyoruz.

  • Bağdaştırıcı seçenekleri değiştirin alanına erişim sağlıyoruz.
  • Açılan ekranda bağlı olduğunuz wifinin ağ adını göreceksiniz. Onun üzerine gelerek çift tıklıyoruz.
  • Gelecek olan sayfada Kablosuz özellikleri alanına giriş yapıyoruz.
  • Buraya girdikten sonra da üst alanda Güvenlik bölümüne giriş sağlayalım.
  • Alt tarafta bulunan Karakterleri göster butonuna tıklamanız halinde wifi şifrenizi bu alandan görebilirsiniz.

Wifi şifresini bilgisayardan bulma görme isteyenlere yönelik hazırlamış olduğumuz yazımızdaki ayarları tek tek işleme koymanız halinde sorun kalmayacaktır. Anlatımımız sırasında aklınıza takılan bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap