1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Whatsapp internet paketini bitiriyor mu?

Whatsapp internet paketini bitiriyor mu?

6359b415whatsappguncellendifotografyetenekleriartti1497515631451
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Whatsapp internet paketini bitiriyor mu?

Whatsapp internet paketini bitiriyor mu. Tüm whatspap kullanıcılarının merak etmiş olduğu bu sorunun yanıtını haberimizde yayınlayacağız.

Telefonlarımızda sohbet uygulaması olarak kullanımını gerçekleştirdiğimiz whatsapp’ı Play store ya da Apple store üzerinden ücretsiz olarak indirmekteyiz. Ancak mağaza üzerinden indirmiş olduğumuz uygulamayı telefonda kullanım sağlamak ve özelliklerinden yararlanabilmek için mecbur internet bağlantısının olması gereklidir. İnternet veri bağlantısı olmadan karşı tarafla mesaj alışverişinde bulunamazsınız. Bunu zaten tüm whatsapp kullanıcıları bildiğinden ötürü asıl merak edilen konu ise internetin çok yiyip yemediğidir. Çoğu kullanıcı yolculuğa çıktığı esnada ya da wifinin olmadığı yerlerde dahi whatsapp üzerinden konuşmalarına devam etmektedir. Kendi mobil verisi üzerinden görüşme sağlayanlar kişilerinde merak ettiği bu konu üzerinde ilgili araştırmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Yazımızı okuduktan sonra artık wifinin olmadığı yerlerde kendi internet paketinizden görüşmeye devam edip etmeyeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

Whatsapp internet paketini bitiriyor mu

Whatsapp ne kadar internet harcar, whatsapp çok internet harcıyor mu, whatsapp internetimi bitirir mi, whatsapp konuşunca internet gidiyor mu, whatsapp ne kadar internet yer, internet paketimi whatsapp bitirir mi. Akıllı telefonlarımızda artık indirdiğimiz uygulamalar çoğaldıkça internet paketlerinde de kampanyaya gidilmektedir. Ama her ne kadar kampanya gidilse de gidilsin kullanıcılar mobil veri bağlantısında ki GB bitmesini istememektedir.

Whatsapp internet çok yiyor mu

İnternet paketinizi bitiren uygulamaların içerisinde whatsapp’ın olduğunu düşünüyorsanız böyle bir düşünceye girmenizi istemeyiz. Normalde whatsapp üzerinden sürekli müzik, video ya da benzeri bağlantı gönderip alıyorsanız bu durumda internet veri bağlantınızdan götürecektir.

  • Fakat sizler uygulamaya giriş yaparak sadece mesajlaşma içerisine giriyor ve sadece durumlara bakıyorsanız bu çok fazla bir internet bağlantısı almayacaktır.
  • Belirttiğimiz üzere eğer çok boyutlu dosya alışverişinde bulunuyorsanız bu internet bağlantısını götürecektir.
  • Görüntülü arama yapıyorsunuz burada da internetinizden alsa da bir video izleyecek kadar internetinizi götürmeyecektir.

Whatsapp sohbet uygulaması olduğu için çoğu kullanıcılarında bu platformu mesajlaşmak için kullandığını düşünüyoruz. O yüzden kendi mobil verinize bağlıyken whatsapp üzerinden biriyle yazışmanız bu veri bağlantısını çok götürmeyecektir. Yine de bu konuda sormak istediğiniz bir şey olursa bunu bize yorum alanından belirtebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap