1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum

Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum

5e8ebf92c9de3d0c68f05e58

Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum

Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum. Mesaj uygulaması olan whatsapp hesabınızda ne kadar ağ kullanımı yaptığınızı görmeniz için ayarları paylaşacağız.

Aldığımız telefonlara indirdiğimiz uygulamaların tamamı internet bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Genelde bu uygulamalara telefonumuzun mobil interneti üzerinden değil de wifi bağlantısı üzerinden bağlantı kurmaktayız. Fakat whatsapp bunların dışında olan uygulamalardandır. Çünkü whatsapp üzerinde yaptığımız mesajlaşmalar ya da arama bağlantısında o kadar internet bağlantısı gitmemektedir. Dosya gönderimi, uzun video gönderimi sağlamadığınız sürece internet bağlantısı çok fazla gitmeyecektir. Lakin yine de ne kadar ne kadar ağ kullanımı yaptığınızı kontrol altında tutabilmek için gelen giden Bayt bağlantılarını kontrol etmeyi sizlere sunmaktadır. Uygulamanın içerisinde bulunan ağ kullanımı bölümüne nereden girileceğini bilemeyenler ya da bilmelerine rağmen girdikleri alanda bulamayanlar için tüm işlemlerin ayrıntılarını sunacağız.

Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum

Whatsapp ağ kullanımı yok, whatsapp ağ kullanımı gözükmüyor, whatsapp ağ kullanımı hangi alanda yer almaktadır, whatsapp ağ kullanımı nedir, whatsapp ağ kullanımı ne işe yarıyor, whatsapp ağ kullanım ayarları, İnternet verinizi kontrol edebilmek, giden gelen ağ bağlantılarıyla alakalı bilgileri incelemek için doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Whatsapp ağ kullanımı gözükmüyor

Whatsapp ücretsiz uygulama platformu olarak telefonlara indirilen uygulamalardan birisidir. Neredeyse tüm kullanıcılar whatsapp üzerinden mesajlaşma içerisine girmektedir. Play store ve apple store üzerinden ücretsiz indirilen bu uygulamaya gelen yeniliklerden sonra artık herkesin vazgeçilmez uygulamalarından birisi olmuştur.

  • Telefonumuzdan whatsapp uygulamasına girişimizi sağladıktan sonra alt alanda Ayarlar sekmesi göreceksiniz.
  • Ayarlara girdikten sonra Veri ve Depolama Kullanımı bölümüne giriyoruz.
  • Gelen sayfada alt bölmede Ağ kullanımı adı altında bir yazı göreceksiniz. Burada yazan bölmeye girişimizi sağlıyoruz.
  • Alınan, gönderilen Bayt değerlerini gelen ekranın sağ taraflarında görebilirsiniz.
  • Sizlerde artık ağ kullanımlarınızı kontrol ederek devam edip etmemeye buna göre karar verebilirsiniz.
  • Ama internet verisini çok götürmediğini sizlerde ağ kullanımı alanına girdiğinizde görebilirsiniz.

Whatsapp ağ kullanımı nerede bulamıyorum diyenler anlatımızdaki işlemleri devreye koyması halinde hiçbir sorun yaşamayacaktır. Ayrıntılara ulaştıktan sonra whatsapp üzerinde yaptığınız konuşmalara ya da veri akışına buna bağlı kısıtlama getirebilir ya da devam edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap