1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. VPN tarayıcı uzantısını kullanmanın önemi ve faydaları

VPN tarayıcı uzantısını kullanmanın önemi ve faydaları

111

Günümüzde birçok internet kullanıcısı neden bir VPN uzantısına ihtiyaç duyduklarını merak ediyorlar. Bir VPN uzantısına sahip olmanın başlıca yararı sizin ağ trafiğinizi korumasıdır. Basit ücretsiz hizmetleri kullanmak veya kaliteli ve güvenilir bir sağlayıcıdan premium aboneliğin tüm avantajlarından yararlanmak size kalmıştır.

Bu makalede uzantıyı yüklemenin neden önemli olduğuna ve interneti sürekli kullanan bir kullanıcının bundan nasıl yararlanacağına göz atacağız.

Verilerinizin kopyalanmasını ve hacklenmeyi önleme

İnternette gezinirken VPN’i etkin duruma getirdiğinizde, veri trafiğiniz şifrelenir ve sizi takip etmek isteyen kişilerden gizlenirsiniz. Bu sebeple kimse sizin verilerinizi ele geçiremez, bilgisayarınıza dışarıdan bağlanamaz ve IP adresinizi izleyemez.

VPN, yüksek düzeyde güvenlik sağlar ve hacker saldırılarından sizi korur.

Engellemeleri, filtreleri ve site kısıtlamalarını kolaylıkla aşın

VPN’in en büyük avantajlarından biri de bölgesel kısıtlamalarını ve site engellemelerini kolaylıkla aşmanızı sağlamasıdır. Örneğin VK, Mail.ru, WebMoney, Yandex gibi Rus siteleri  Ukraynalı kullanıcılar için sınırlandırılmıştır. Yine de, bu kullanıcılar ilgilendikleri internet sitelerine rahatça erişmek için bir VPN kullanarak diledikleri Rus sunucusuna bağlanabilirler.

Bu yöntem, erişilemeyen tüm kaynaklar için geçerlidir. Bu kaynaklara dünyanın her yerinden erişmek için sınırlandırılmış internet sunucularına VPN değiştirerek o üzerinden bağlanmanız yeterlidir.

Premium aboneliği bulunan müşteriler internette engellenen sayfaları kullanmak için ek seçenekler de elde ederler.

IP adres koruması

IP adresi, ağdaki kullanıcıyı tanımlamaya yönelik bir araçtır. IP adresleri sizin coğrafi konumunuzu gösterir, ancak VPN etkinken ağda görünmez olursunuz ve kendinizi üçüncü şahıslar tarafından izlenmekten korursunuz.

https://rusvpn.com/tr/  güvenilir bir VPN’dir. Doğrudan tarayıcınıza kurulur. Dünya çapında 45 ülkede 338’den fazla sunucusuyla, dilediğiniz ülke üzerinden dilediğiniz sunucuya bağlanmanıza yardımcı olur. VPN kullandığınızda sizin gerçek konumunuz gizlenir ve ABD, Rusya, Hindistan, Avustralya ve benzeri ülkelerden bir kullanıcı olarak görüntülenirsiniz.

VPN, ayrıca bir tarayıcı uzantısı biçiminde ayrı bir seçenek olarak kurulabilir. WebRTС sızıntı koruma özelliğine de sahiptir.

Dosya paylaşım güvenliği

Bir VPN’i etkinleştirmeden ağ üzerinden dosya, veri aktarımı yaptığınızda, yalnızca veri trafiğinizi değil, bilgisayarınızı ve içerdiği tüm bilgileri de tehlikeye atarsınız.

İnsanların belge, video, resim gibi paylaşımlar yaptığı internet konferansları sırasında VPN’i açmak çok daha önemlidir. VPN’i açarak, veri kopyalamalarını, virüsler, ve veri sızıntılarını önleyebilirsiniz.

Performansı artırır

Premium VPN aboneliğiyle, bağlantı hızınızda yavaşlama ve trafik hacminizde kısıtlama olmaz. İnternette dolaşırken verimliliği artıran profesyonel hizmetlere erişim sağlarsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap