1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Vpn Nedir? VPN Kullanım Amaçları Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Vpn Nedir? VPN Kullanım Amaçları Nelerdir?

vpn-nedir-1024x480
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Vpn Nedir?

Vpn nedir? Sanal Özel Ağ manasına gelmekte olan VPN, Virtual Private Network ifadelerinin kısaltılmasından meydana gelmektedir. VPN fonksiyon olarak farklı bir IP üzerinden internete girmenizi sağlar. Güvenli ve hızlı bir biçimde internete girmenize yardımcı olan VPN kimlik ve şifre bilgilerinize erişim kısıtlamasını sağlıyor. VPN kullanım olarak ise genel olarak girişi yasak olan sitelere girebilmek amaçlı kullanılmaktadır.

Vpn Nedir?

VPN giriş sistematiği olarak gönderilmiş ve alınmış tüm bilgileri, şifreleri ve kayıtları VPN aracılığıyla üçüncü kişilerce görülemez ve güvenli kullanım oluşturur.

VPN hizmeti sağlayan araçlar genel olarak bu hizmeti kısıtlı olarak sağlarlar. Deneme süresi süresince limitsiz ve aynı zamanda kesintisiz hızlı şekilde internete giriş yapabilirsiniz. Fakat bu sürenin sonunda ya da sunulan paket bittiğinde platform sizden hizmet verebilmek için ücret talep eder. VPN altyapı olarak yurtdışı kaynaklı serverlar kullanır. Bu sebeple PİNG sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda limitsiz ve ücretsiz bir VPN aracı bulduğunuzda bu ortam sizi normal internet kullanımından daha ideal bir tercih olarak kullanılabilir.

VPN Kullanım Amaçları Nelerdir?

VPN kullanım amaçları olarak şu şekilde sıralanabilir.

  1. Kısıtlı ve yasaklı sitelere giriş
  2. Dosya indirmek
  3. İş veya okul ağına ulaşmak
  4. Her türlü gizlilik ve güvenlik amaçlı
  5. İş veya Okul Ağına Ulaşmak olarak kullanılabilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

 

Yorum Yap

Yorum Yap