1. Ana Sayfa
 2. DÜNYA
 3. 2020 Yılı Vizyona Girecek Filmler

2020 Yılı Vizyona Girecek Filmler

2020 yılında vizyona girecek filmler
4
vanhaber.com.tr

2020 Yılı Vizyona Girecek Filmler hakkında bilgi vermeden önce sizlere film kültürü’nün ne olduğu ve nereye gittiği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Küçük yaşta izlediğimiz eserlerin kişiler bazında yaratmış olduğu etki hiç şüphe yoktur ki olgun iken izlediğimiz filmlerden çok daha yoğun ve etkilidir.

Birçok insan küçük yaşta izlediği filmlerdeki aktörleri özenmiştir, onlar gibi olmak, sahip oldukları meslekleri ideal edinmişlerdir. Hollywood etkisi dediğimiz şey tam olarak da bu oluyor.  Dünya sektörünü elinde bulunduran Amerika birçok yeni içerik üreterek bizim gibi bu sektörde geri kalmış Orta doğu ülkelerinde bir algı dahi yaratabiliyor.

Film kültürü çok farklı bir tutkudur. Yüzlerce farklı çeşidine ulaşmak mümkündür. Bunların bazıları;

Film türleri

 • Korku filmleri
 • Aksiyon filmleri
 • Bilim kurgu filmleri 
 • Klasikler
 • Romantik komedi filmleri
 • Animasyon filmleri
 • Dram filmleri
 • Fantastik filmleri
 • Gerilim filmleri
 • Komedi filmleri
 • Korku filmleri
 • Macera filmleri

Örneğin; Filmlerdeki viral reklamlar ile bir ürünü yada fikri sizlere kabul ettirirken aynı düşünce ile bir fikri kafanızda kötüleyip çıkarmanıza destek olabilir. Tabii kötüye kullananlar olduğu gibi birçok yapımcı bunu insanlara sosyal mesaj vermek için bir araç olarak görüyor.

 • Caillou : Bu çizgi dizide lösemi hastası bir karakterin hayattan kopmadan her şeyi diğer sağlıklı bireyler gibi yapabildiğini anlatmaya çalışmıştır. Ve yarattığı etkide oldukça başarılı olmuştur.
 • The Pianist : İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan bu dramı filmi sadece Alman kumaşı olarak tabir edilen cinsten bir paltonun üzerinde olması sebebiyle yapılan ırkçılık ve ön yargının sonuçlarını anlatan enfes bir film.

 

Bu gibi faydalı sebepler ile içerik üreten film yapımcı,yönetmen ve ekibine bizlerde buradan teşekkür ediyoruz. Çünkü filmlerde bahsi geçen konular hayatlarımızı bu şekilde olumlu etkilediği gibi günlük hayatta izlediğimiz akşam kuşağında yer alan zararlı yapımlar da bizleri çok kötü etkileyebiliyor.

Örneğin ;

 • Kadına şiddet
 • Çocuk istismarı
 • Kadın cinayeti
 • Tecavüz

Gibi mide bulandırıcı hastalıklı davranışlara teşvik ediyor bu yüzden izlediğimiz yapımlar bizim psikolojik dengemiz açısından çok önemlidir.

 

2020 yılında vizyona girecek filmler

Şimdi biraz daha iç açıcı olmak gerekirse bildiğiniz üzere 2019 yılına damga gibi vuran birçok film olmuştu. Bunlardan bazıları: Avengers, AquaMan, It , Yıldızlara Doğru , Hayvan Mezarlığı , Spider-Man gibi özel yapımlar hafta sonumuzu süslemiş ve bizlere keyifli dakikalar yaşatmıştı.

2019 ‘daki bu yapımların daha da gelişerek başarılarına başarı katacağı yeni projeler ile karşımıza çıkmasını sabırsızlık ile bekliyoruz. İşte 2020 yılı vizyona girecek filmler ;

2020 Yılında Vizyona Girecek Animasyon Filmleri

 1. Petter Rabbit 2 ( 7 Şubat 2020 tarihinde sinemalarda. )

Tavşan Peter’in devam filmi olarak beyaz perdeye çıkacak olan bu film özellikle çocukların büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı.

ediyor rahmet diliyoruz.

 1. Trolls 2 (17 Nisan 2020 tarihinde sinemalarda. )

Amerika çıkışlı animasyon komedi filmi.

 1. Barbie (8 Mayıs 2020 tarihinde sinemalarda. )

Kızların vazgeçilmez oyuncaklarından biri olan barbie’nin filmi severleriyle buluşuyor.

 1. Scooby (15 Mayıs 2020 tarihinde sinemalarda. )

Korkak Shaggy ve ekip arkadaşlarıyla yaşadıkları ilginç maceralara devam eden scooby bakalım izleyenlerine bu sefer neler verecek.

2020 Yılında Vizyona Girecek Aksiyon Filmleri

 1. Nimona (14 Şubat 2020 tarihinde sinemalarda. )

Çılgın bilim insanı Lord Ballister Blackherat ve Nimona’nın krallığın sahibini ortaya   çıkarmak için yaşadığı maceraları anlatan bu yapım bizden tam puan aldı.

 1. GI Joe (27 Mart 2020 tarihinde sinemalarda. )

2003 de ilk filmi yayınlanan bu yapım macera ve aksiyon severler için çok doğru bir tercih olacaktır.

 1. Mulan (27 Mart 2020 tarihinde sinemalarda. )

Elizabeth Martin’in başrol aldığı savaş ve aksiyon konulu film bizlerden tam puan almayı başardı.

 1. Hızlı ve Öfkeli 9 (10 Nisan 2020 tarihinde sinemalarda. )

Serinin son filmi hız kesmeden devam ediyor ve bir yenisini ekliyor. Bu filmi anlatmaya gerek duymadık sadece Paul Walker’a bize yaşattığı anlar için teşekkür ederiz.

 1. Bad Boys For Life (17 Ocak 2020 tarihinde sinemalarda. )

Will Smith ve Martin Lawrence’nin baş rollerini paylaştığı serinin 3. Filmi merakla bekleniyor.

2020 Yılı Vizyona Girecek Filmler Hakkında Bilinmeyenler

Önceki yıllarda başarıları ile isimlerinden aylarca bahsettiren bazı yapımlar 2020 yılında yeni filmler ile sinema seven insanların karşısına çıkmaya hazırlanıyordu. Ancak bazı aksaklıklar ve ünlü oyuncuların vefat haberleri sonrasında bu filmlerin çıkış tarihleri daha da ertelendi.

 • Sherlock Holmes
 • Star Wars

İzlemenizi tavsiye ettiğimiz bir film olan AVATAR 2’nin fragman videosunu sizler için aşağıya bırakıyoruz.

Filmin türkçe dublaj versiyonun çıkıp çıkmayacağı aşikar. Ancak full hd kalite olan güzel konulu bu filmi izlemeyi sabırsızlık ile bekliyoruz.

Bir başka makaleye göz atmak için tıklayın. ( Van Gece Hayatı )

Yorum Yap

Yorum Yap