1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Vanlı inşaat işçileri memleketlerine dönemedi!
Trendlerdeki Yazı

Vanlı inşaat işçileri memleketlerine dönemedi!

vanli_insaat_iscileri_memleketlerine_donemedi_h253945_cb887
4
vanhaber.com.tr

Van’dan Bodrum’a giderek buradaki inşaatlarda çalışan işçiler, otobüs bileti fiyatları 500 TL’ye yükselince memleketlerine dönemedi.

Bodrum’da çeşitli şantiyelerde çalışan Vanlı işçiler, inşaatlarında faaliyet sona erince memleketlerine dönmek istedi.

Şehirlerarası otobüs seferlerine kısıtlama getirildiği için Van’dan araç getirten inşaat işçileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarında yüzde 50 yolcu taşıma kararından dolayı gidiş ücreti için 500 TL istenince Bodrum’da kaldı.

İşçiler, Bodrum Sanayi Sitesi’nde toplandı.  Çoğunluğun çalışmaya yeni geldiği ve ceplerinde para olmadığı ifade edilen işçiler, yetkililerden yardım istedi.

İşçilerden Okan Gören, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu işçilerin çoğu yeni geldi, ceplerinde 5 kuruş para yok. Memleketten araç istedik. Araçlar geldi fakat sınırlı yolcu taşıyabildikleri için 500 TL istiyorlar. Kimsenin o parayı verecek gücü yok. Burada herkes mağdur. Arkadaşların hepsi inşaat sektöründe çalışıyor. Toplamda 200’ün üzerinde kişi var.”

Van’dan 5 araç geldiğini ifade eden Okan Gören, “Yolcu sayısında kota belirlenmiş. Bu kotaya göre araç sahipleri zarar ediyor diye kişi başı 500 TL isteniyor. Şu anda o parayı verecek durumda değiliz. Millet sokakta kaldı. Zaten kotadan dolayı herkes de otobüse binemeyecek. Bu insanların bu akşam sokakta kalma durumu var. Vahim bir durum” dedi.

Öte yandan konu ile ilgili Kaymakamlık ve Belediyenin devreye gireceği ifade edildi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap