1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
  3. Vanlı Depremzedeler İdlib Şehitlerine Dua Etti

Vanlı Depremzedeler İdlib Şehitlerine Dua Etti

VANLI DEPREMZEDELERDEN İDLİB ŞEHİTLERİNE DUA

Vanlı Depremzedeler İdlib Şehitlerine Dua Etti

Vanlı depremzedeler İdlib şehitlerine dua etti. Van’da yaşanan deprem nedeniyle kurulan çadır kentlerde yaşayan depremzede vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selam gönderip şehitler için dua etti.

AK Parti Van Milletvekili, MKYK Üyesi ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osman Nuri Gülaçar, Başkale ilçesinde giderek depremzedeleri ziyaret etti. Deprem nedeniyle kurulan çadır kentlerde yaşayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selam gönderdi ve idlib’te şehit olan 34 şehit için dua edildi.

Vanlı Depremzedeler
VAN’DA YAŞANAN DEPREM NEDENİYLE KURULAN ÇADIR KENTLERDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A SELAM GÖNDERDİ VE ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİ. (İHA/VAN-İHA)

“Halkımız size minnettardır”

Vatandaşlar birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selam gönderdiklerini ifade eden Van Milletvekili Gülaçar, “Cumhurbaşkanım Başkale’mizin hudut köyü, sınıra sıfır olan Böğrüpek köyünden size selamlarımızı, hürmetlerimizi gönderiyoruz. Gün boyu dolaşmış olduğumuz bütün köylerimizde depremden hasar ve zarar görmüş bütün köylerimizde İdlib şehitlerine dua ediyorlardı. Hassaten size selam ve dualarını iletiyorlar. Halkımız size minnettardır, teşekkür ve selamlarını iletiyorlar size Cumhurbaşkanım” dedi.

“Allah bir daha böyle bir acı göstermesin”

Depremzede vatandaşlar ise, “Cumhurbaşkanımıza selamlarımızı iletiyoruz. Şehitlerimize rahmet diliyor, ailelerine Allah’tan sabır diliyoruz. Türkiye Cumhuriyetimizin başı sağ olsun ve aynı zamanda Yüce Rabbim bir daha böyle bir acı göstermesin” ifadelerine kullandı.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap