1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Vanlı çiftçi yardım kampanyasına danasını bağışladı!
Trendlerdeki Yazı

Vanlı çiftçi yardım kampanyasına danasını bağışladı!

vanli_ciftci_yardim_kampanyasina_danasini_bagisladi_h254357_fbc0b

Van’da çiftçilik yapan Sezgin Esici isimli vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası”na danasını bağışladı.

 Van’ın Tuşba ilçesinde çiftçilik yapan Sezgin Esici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” çağrısıyla başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası”na destek için bir büyükbaş hayvanını bağışladı.

Gedikbudak Mahallesi’nde yaşayan 57 yaşındaki 6 çocuk babası Esici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan kampanyayı öğrendikten sonra bir büyükbaş hayvanını bağışlamaya karar verdi.

Ailesinin de destek verdiği Sezgin Esici, özenle yetiştirdiği hayvanını mahalleye giden valilik ekiplerine teslim etti.

Hayvanı teslim alan Vali Yardımcısı Ferhat Atar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan kampanyanın öneminden söz ederek, 7’den 70’e herkesin destek verdiğini söyledi.

Esici’nin çok anlamlı bir bağışta bulunduğunu ifade eden Atar, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ilgi görüyor. Bugün çiftçimiz hayvanını bağışlayarak bizleri gururlandırdı. En iyi danasını bağışladı. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini belirten Sezgin Esici ise “Kampanyaya en iyi hayvanımı bağışlamak istedim. Herkesin kampanyaya destek vermesini istiyorum. Zor bir sınavdan geçiyoruz. Bu dar günde devletimizin arkasında durmazsak Allah’a ne cevap vereceğiz?” ifadelerini kullandı.

Görevliler tarafından teslim alınan hayvanın satışından elde edilen geliri kampanya için açılan hesaba aktarılacak.

Dayanışma

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap