1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’ın Meşhur Ürünleri

Van’ın Meşhur Ürünleri

7_15a2519b3927d9_360x400
vanhaber.com.tr

Van’ın Meşhur Ürünleri Nelerdir?

Van’ın meşhur ürünleri nelerdir diye merak ediyorsanız çok doğru adrestesiniz. Sizler için Van ilinin oymacılıktan kilimlerine bütün geleneksel ve yöresel olan meşhur ürünlerini derledik. Tabii ki bu ürünlerin bizim listemize sığmayacak kadar geniş bir yelpazesi var ancak en popüler olanlar sizin için bir araya getirildi.

Van ilimiz çeşitli yönlerden kayda değer tarihe ve kültürün her rengine ev sahipliği yapması, yaşanmışlıkların ardından güzel anılar da getiriyor. Van’ın bir çok yerinde ziyaretinizin ardından sevdiklerinize götürebileceğiniz hediyelikler ve bu güzel şehre olan ziyaretinizin akılda kalması için bir çok ürün alabilirsiniz. Peki ya Van’ın bu meşhur ürünleri nelerdir? İşte sizlere yazımızda bunlardan bahsettik.

Savatlı gümüşler:  Daha çok Van ilimizle özgünleşmiş gümüş işleme sanatı “savat” aracılığıyla süslenmiş gümüşler Van’a ait hediyelik ürünlerin başında gelmektedir. Van şehir merkezinde hediyelik eşya bulunan mağazalarda savatlı gümüşler bulmanız mümkün. Ürünler her zevke hitap ederken, işçiliğine hayran kalacaksınız. Her bir noktası özenle hazırlanmış gümüşler her bütçeye de uygun durumdadır. Fiyatı her ne olursa olsun parasının karşılığını fazlasıyla hak ettiğini ürünleri görünce anlayacaksınız.

Van'ın Meşhur Ürünleri

Ceviz Oymacılık Ürünleri: Van şehrimizin her yerinde ceviz oymacılığıyla yapılan ürünleri bulmanız mümkündür. Görsellik bakımından oldukça doyurucu olan ürünler mağazaların raflarını bile şekillendiriyor. Tamamı işçilik olan ürünlerin hediye maksadıyla alınması karşı tarafı kesinlikle memnun edecektir. Siz de Van’dan dönerken hem kendinizi hem de sevdiklerinizi görsel açıdan doyurucu muazzam bir hediyeyle gülümsetmek istiyorsanız ceviz oymalı ürünler tercihlerinizin arasında olmalıdır. Bu güzel el işçiliğinin hat safhada olduğu hediyelik parçalar aynı zamanda oldukça hesaplı. Hem göz zevkinize hem de cebinize hitap ediyor.

Van Kilimleri: Van hediyelik eşya ve Van’ın meşhur ürünlerine eklenecek en güzel ürün de Van’ın meşhur kilimleri. Kilimlerin işlenişinin bile bakılınca fark edildiği ürünlere Van şehir merkezinde ve halı/kilim satan işletmelerde ulaşmanız mümkün.

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşın.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap