1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’ın meşhur ilçesi beyaza büründü!
Trendlerdeki Yazı

Van’ın meşhur ilçesi beyaza büründü!

karrrr_360x400

Van’ın meşhur ilçesi bembeyaz!

Van da bulunan meşhur Başkale ilçesinin üzerinden kuş cıvıltıları eksik olmuyordu. Haftalardır süregelen bulutsuz açık güneşli hava yerini kar tanelerine devretti.

Van’ın en güzel ilçelerinden birisi olan Başkale de yoğunlaşan kar yağışı, insanların günlük hayatını olumsuz yönde etkilemeye şimdiden başladı. Başkale ilçesinin merkezinde daha çok etkisini gösteren kar yağışı araba sürücülerine zor anlar yaşattı. Dağlık kesimlerde ise kar kalınlığının boyu 20 cm’i geçmiş durumda.

Van'ın meşhur ilçesi beyaza büründü!

Lapa lapa yoğun bir şekilde yağan kar yağışı Başkale’de fotoğraf çekmelik, camın kenarına geçip kahve içmelik anlar oluştururken, Başkale İlçe Belediyesinin karla mücadele ekiplerin de çalışan görevliler ise yollarda kar küreme çalışmalarını hız kesmeden yaptılar. Yeterli olmayan yerlerde tuzlama çalışması  da yapıldı.

Van'ın meşhur ilçesi beyaza büründü!

Başkale’de yoğun kar yağışı sebebi ile kapanan 5 mahalle ve 7  yol için karla mücadele ekipleri yoğun çalışmalar yürüttü.  Van Büyükşehir Belediyesi ve Başkale İlçe Belediyesi ekipleri bu sene kar ile mücadele için yoğun mesai harcıyorlar.

Van'ın meşhur ilçesi beyaza büründü!

Van’ın meşhur ilçesi karlar altında kaldı!

Bir gün önce meteorolojinin yaptığı açıklamada hava şartlarının çok kötü olacağı yer alıyordu.

Hava durumu hakkında bilgi veren Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Van ve diğer doğu illerini kuvvetli fırtına beklentisi olduğu için uyardı!  Vatandaşların sokağa çıkarken dikkatli olmasını söyledi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden elimize ulaşan açıklamalarda, “Son verilere bakılırsa; rüzgarın yarın yani(Çarşamba) günü sabah erken saatlerden itibaren bütün doğu illeri geneli ile Van‘ın güney bölgesinde, Siirt ve Şırnak’ın ise doğu tarafında bulunan ilçelerinde fırtına ve  bölge bölge kuvvetli sağanak yağış  yağması bekleniyor. Gerçekleşecek olan fırtınanın ortalama saatte 70 ile 100 km/sa hızında olması ekleniyor. Şiddetli rüzgarın yanı sıra yüksek dağlık kesimlerde kar yağması ve tipi bekleniyor.

Bu durum ulaşımda aksama ve gecikmelere neden olmasın diye ilgili kurumlar gerekli tedbirleri şimdiden almış durumda. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından da yayınlanan yazıda Van, Siirt, Hakkari, Şırnak illerinde özellikle de yüksek kesimlerde yaşayan halkın dikkatli olması uyarısı yapıldı.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ettikten son haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap