1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van’daki Hasta İçin Mardin Milletvekili Devreye Girdi
Trendlerdeki Yazı

Van’daki Hasta İçin Mardin Milletvekili Devreye Girdi

van-daki-hasta-icin-mardin-milletvekili-devreye-girdi_67e08
vanhaber.com.tr

Van’daki Hasta İçin Mardin Milletvekili Devreye Girdi

Önceki gün sosyal medyada geniş yankı uyandıran Rojin için 25. 26. Dönem Mardin ve Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve Şarkıcı Haluk Levent devreye girdi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ambulans uçak gönderdi.

Van’da kronik akciğer hastası olan Rojin Özmen’in, ambulans uçak talebi sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline geldi. Türkiye çapında yapılan binlerce paylaşımı Van milletvekilleri görmezden gelirken, Mardin ve Batman’da milletvekilliği yapmış Mehmet Ali Aslan ve Şarkıcı Haluk Levent’in çağrısı sonucu Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ambulans uçak isteyen milletvekili Mehmet Ali Aslan ve Şarkıcı Haluk Levent’in çağrısı sonrası bürokratlarına talimat verdi ve Van’a ambulans uçak gönderdi.

Sağlık Bakanı Koca, Çetin ve İpek Özmen çiftinin çocuğu 13 yaşındaki Rojin Özmen’in, tedavisi için hava ambulansıyla Van’dan Ankara getirildiğini duyurdu. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Rahatsızlığı acil müdahale gerektiren kızımız Rojin’i bu gece hava ambulansıyla Van’dan Ankara’ya getirdik. Doktorlarımız onun için ellerinden geleni yapacak. Rojin 13 yaşında. İnşallah ilerde Ankara’ya gezmek için de gelecek.”

Haluk Levent

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap