1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Sosyal Medyada Gezen Görüntüler Ekipleri Harekete Geçirdi
Trendlerdeki Yazı

Sosyal Medyada Gezen Görüntüler Ekipleri Harekete Geçirdi

3333333_360x400 (1)

Van’daki aç kalan köpekler sosyal medyada tepkilere sebep oldu. Van ilimizin Çaldıran ilçesinde aç kalmış yavru köpeklerin fotoğraflarını çekip sosyal medyaya yansıtılması üzerine Van Büyükşehir Belediyesi gerekli olan her şeyi yerine getirerek, aç kalmış hayvanları doyurdu. Aralarında yaralı olanların ise tedavi sürecini başlattı.

Van'daki aç kalan köpekler

Van’daki aç kalan köpekler

Türkiye’nin soğuk yerleri arasında yer alan Çaldıran ilçesinde, aç kalmış ve yaralı köpeklerle ilgili sosyal medyaya yansıtılan olumsuz görüntüler görenlerin tepkisine sebep olmuştu. Paylaşılan görüntülerin sonrasında hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi kadrosu, ilçeye intikal ederek görüntüleri paylaşılan köpeklerin bulunduğu yerde çalışmalar yaptılar. Barınak içerisinde yer alan köpeklere öncelikle kuru mama verdiler. Ekipler bölgedeki şartların elverişsizliğini de göz ardı etmeyerek, bakıma ihtiyacı olan yavrular ile rehabilite görmesi lazım olan diğer köpekleri toplayarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü.

Van'daki aç kalan köpekler

Yaralı olan köpekler de var

Bu üzücü alır almaz harekete geçtiklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürü Abdullah Saraçer, görüntülerin paylaşıldığı yerdeki hayvanlara gerekli ilk müdahaleyi yaptıklarını belirtti. “Barınakta bulunmakta olan hasta ve yardıma muhtaç köpekleri barınağımıza götürerek tedavi altına alacağız. Tedavi süreçlerinin sonrasında köpeklerimiz kanunlar gereği yeniden doğal yaşamlarına bırakılacak. Bu güzel hayvanları sahiplenme düşüncesinde olan vatandaşlarımız da barınağımıza gelip müracaatlarını tamamladıktan sonra sahiplenme yapabilirler. Olaya biz en doğru şekilde el attık. Kimse endişe duymasın. Köpeklerimiz şu an emin ellerdedir.” diye belirtti.

Yaralı olan köpekler de var

Ekipler, bölgedeki şartların elverişsizliğini de göz ardı etmedi. Bakıma ihtiyacı olan yavrular ile rehabilite görmesi lazım olan diğer köpekleri toplayarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü.

Aynı zamanda, Çaldıran İlçe Belediyesi de resmi sosyal medya hesapları tarafından bir duyuru paylaştı. Paylaşmış olduğu açıklamada, ihmalleri olanlarla da ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

 

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi aynı zamanda bizimle yorumlar kısmında da paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı da takip ettikten sonra haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap