1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’da Yılbaşı Gecesi Kuran Tilaveti Okundu!

Van’da Yılbaşı Gecesi Kuran Tilaveti Okundu!

77777777_400x360_360x400
vanhaber.com.tr

Van’da Yılbaşı gecesi coşkulu bir program ile kutlandı. Peygamber efendimizin liderliğinde Mekke’nin fetih edilişinin 1389. yıl dönümü  şerefine Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi organizasyonunda yapılan program ile kutlandı.

Van’da Yeni Yıla Kuran Tilaveti ile Girildi!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Van Şubesi organizasyonunda Mekke’nin Fethi’nin 1389’uncu yıl dönümünü yapılan program ile gerçekleşti. Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Konferans Salonunda gerçekleşen organizasyona Van İli Valisi Mehmet Emin Bilmez, AFAD Genel Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, İl Müftüsü Ömer Keskin, Refah Partisi 21. dönemi milletvekili olan ve Van Belediyesinin eski Başkanı Fethullah Erbaş, ES-DER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Anadolu Gençlik Derneği Van Şube Başkanı Ömer Gündüz ve Van ili sakinleri yoğun katılım gösterdiler.

 

Van'da Yılbaşı Gecesi

 

Van’da Yılbaşı Gecesi Kutlaması

Van’da gerçekleşen bu organizasyonda gece Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. AGD’nin geçmişte yaptığı etkinliklere dair hazırlamış olduğu tanıtım videosu ile devam etti. Halka açık olması ile birçok vatandaş geceye yoğun ilgi gösterildi. Halkın büyük ilgi gösterdiği programda özel bir konuşma gerçekleştiren Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, bu organizasyonu hazırlayan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Van Şubesi Van Şubesi Başkanı Ömer GÜNDÜZ’e ve yönetim ekibine içten teşekkürlerini ilettiğini bildirdi. Vali Bilmez, “Dinimiz ve geçmişimiz bize bunu emrediyor. Sizlerden birileri insanlığı, insanları hürmete, güzelliğe teşvik etsin, kötülüklerden de uzak tutsun. Umarım ki Van Anadolu Gençlik Derneği etrafında buluşan bu dostlarımız ve buna vesile olan insanların olduğuna inanıyorum. Rabbim emeklerinizin karşılığını versin. Bu gece vesilesiyle yeni yılın hayırlara yol açmasını, dostluğumuza kardeşliğimize katkı sağlamasını, Müslüman aleminde gerçekleşen kötülüklerin bitmesine aracı olmasını umuyorum. Bu organizasyonda emeği geçen ve çalışma yürüten herkese minnetlerimi iletiyorum.”

 

Van'da Yılbaşı Gecesi

Vali Bilmez’in konuşmasından sonra Van İl Müftüsü Ömer Keskin, ES-DER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve AGD Van Şube Başkanı Ömer Gündüz sırasıyla konuşma gerçekleştirdi. Yapılan bu konuşmalardan sonra düzenlenen program, okunan şiir ve ilahiler eşliğinde devam etti. Tasavvufi konuşmalar ile son bulan konuşmayı AGD Van Şube Başkanının teşekkürü ile son buldu.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap