1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van’da yardım kampanyası için neyi bekliyoruz?
Trendlerdeki Yazı

Van’da yardım kampanyası için neyi bekliyoruz?

van_da_yardim_kampanyasi_icin_neyi_bekliyoruz_h254048_f58c7
vanhaber.com.tr

Türkiye’nin bir çok kentinde şehri yönetenler tarafından korona virüsün ekonomik mağdurları için yardım kampanyaları başlatılırken Van’da buna benzer bir çalışmanın olmaması göze çarpıyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında bazı işyeri kapatılırken ülke genelinde bir çok çalışan ekonomik sıkıntılar yaşamaya başladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde kent yöneticileri tarafından yardım kampanyaları başlatılarak işsiz kalan ve ekonomik sıkıntılar içerisine giren vatandaşlar için yardım kampanyaları düzenleniyor.

VAN’DAKİ YOKSULLUK KORONAVİRÜSLE KATLANDI!

Başka şehirlerde uygulanan yardım kampanyalarına benzer bir çalışmaya Van’da henüz imza atılmış değil. Kentteki yoksulluk oranı daha önce de hat safhadayken, koronavirüsle birlikte işler daha da karmaşık bir hal aldı. Van’da özellikle hizmet sektöründe düşük ücretlerle yetinmeye çalışan vatandaşlar, iş yerlerinin kapatılmasıyla kendisini çıkmazın içerisinde buldu.

BİR AN ÖNCE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILMALI!

Yardım kampanyalarının devlet kurumları öncülüğünde başlatılacak olmasının güvenilirliği sağlayacağı açısından kenti yönetenlerin bir an önce harekete geçmesi bekleniyor. Yapılacak yardım organizasyonuna Vanlı iş adamlarının destek olacağı düşünülürken, kamuoyunda ekonomik sıkıntı içerisine düşmüş vatandaşların bir nebze olsun rahatlayacağı konuşuluyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap