1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Van’da para yardımı umudu hayal kırıklığına dönüştü!
Trendlerdeki Yazı

Van’da para yardımı umudu hayal kırıklığına dönüştü!

van_da_para_yardimi_umudu_hayal_kirikligina_donustu_h253680_aed11

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra zümrüt Selçuk’un korona virüs tedbirleri kapsamında 2 milyon aileye biner lira yardım yapılacağını açıklaması üzerine Van’da bir çok kişi İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünde kuyruk oluşturdu.

Korona virüs ile mücadele kapsamında oluşturulan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” uyarınca 2 milyon haneye biner TL nakdi destek verileceği daha önce açıklanmıştı.

Van’da söz konusu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar Sosyal Hizmetler Vakfı’nın yolunu tuttu. İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların para yardımı alma umutları hayal kırıklığıyla son buldu. Vakıf önünde para almak için sıraya giren vatandaşlar güvenlik görevlilerince içeri alınmadı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce yaptığı açıklamada  vatandaşların bu anlamda bir yere başvuru yapması gerekmediğini belirtmiş ve düzenli sosyal yardım alan her aileye nakit yardımın yapılacağını açıklamıştı. Bu uyarılara rağmen talepte bulunan vatandaşlar  İpekyolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan elleri boş döndü.

Korona

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap