1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van’da korona virüs ilacını bulduğunu iddia eden kişi hakkında soruşturma!
Trendlerdeki Yazı

Van’da korona virüs ilacını bulduğunu iddia eden kişi hakkında soruşturma!

van_da_korona_virus_ilacini_buldugunu_iddia_eden_kisi_hakkinda_sorusturma_h252142_faa81
vanhaber.com.tr

Van’da korona virüs ilacını bulduğunu iddia eden kişi hakkında soruşturma!

Van’da korona virüse karşı ilaç bulduğunu iddia eden Mehmet Kasım Alageyik hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma!

M.K. Alageyik hakkında hasta tedavi etmek veya tabip unvanı takınmak, ilaç hazırlama belgesi ve diploması olmadığı halde ilaç hazırlamak, ayrıca bu iş ve işlemleri hijyenik olmayan koşullarda yapması nedeniyle inceleme başlatan İl Sağlık Müdürlüğü iş yerinde yaptığı incelemeler sonrası şahıs hakkında tutanak tutarak yasal işlem başlattı.

Van İl Sağlık Müdürlüğü; Sağlık Hizmetleri-İlaç ve Eczacılık Birimleri tarafından Kanser ve birçok hastalık türünü tedavi ettiğini ve korona virüsü ilacını bulduğuna dair ulusal ve yerel internet haber sitesinde çıkan haberler üzerine adı geçen iş yerine yapılan denetimde dükkân sahibi Mehmet Kasım ALAGEYİK haberde adı geçen ilaçları “üretip satmadığı ve internet üzerindeki haberin bir şakalaşma üzerine yapıldığını” beyan etmiştir.

İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan denetimde adı geçen Aktar ve Baharatçının iş yerinin sağlık ve hijyen kurallarına uygun şekilde faaliyet göstermediği, Bitkisel ilaçların hijyen kaidelerine uygun ortamda hazırlanmadığı, Bitkilerin uygun koşullarda muhafaza edilmediği, İzinsiz satışı yapılan ürünlerin olduğu, yasal mevzuatta belirtilen usul ve esaslara aykırı davranıldığı gibi sorunlar tespit edilmiş olup konu Sağlık Bakanlığımızın ilgili birimlerine iletilmiştir.

korona

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından yasal olmayan tıbbî müdahalelerin, niteliği itibariyle insanın yaşamı ve vücut dokunulmazlığı üzerinde tehlike yaratmaya elverişli bir faaliyet alanı olduğunu ve süistimallere açık olduğunu belirterek bu tarz haberlerin hukuka uygunluk durumundan yoksun olduğu bu fiilin niteliğine göre ilgili mevzuat hükümleri gereğince yasal işlem başlatıldığı ve bu tarz haberlere itibar edilmemesi gerektiği belirtilmiştır.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap