1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’da kar yeniden geliyor!
Trendlerdeki Yazı

Van’da kar yeniden geliyor!

van_da_kar_yeniden_gelyor_h253086_85c2c
vanhaber.com.tr

Van’da kar yeniden geliyor!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Van merkez ve ilçelerinde havaların aralıklı yağmur, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceğini açıkladı.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın çok bulutlu, Van merkez ve ilçelerinde aralıklı yağmur, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı beklendiğini belirtti.

Açıklamada, “Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgâr genellikle doğulu, akşam saatlerinde güneyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. İl merkezleri için beklene en yüksek sıcaklıklar; Van 8, Muş 2, Bitlis 3 ve Hakkâri’de 5 derece olması beklenmektedir. Bölgemiz genelinde gerek kar erimesi ve yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerde çığ tehlikesi bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Van’ın güneyi, Bitlis, Muş ve Hakkâri çevrelerinde beklenen kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgarın doğulu ve güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Kar

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap