1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van’da kapı kapı dolaşarak 1000 TL veriyorlar!
Trendlerdeki Yazı

Van’da kapı kapı dolaşarak 1000 TL veriyorlar!

van_da_kapi_kapi_dolasarak_1000_tl_dagitiyorlar_h254591_2e911
1
vanhaber.com.tr

Van’da Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında verilmeye başlanan 1000 TL’lik para yardımı, yetkililer tarafından kapı kapı dolaşılarak dağıtılıyor.

Van’da, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında verilmeye başlanan bin TL’lik ödemeler, oluşturulan ekipler tarafından kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan 1000 TL’lik yardım ödemeleri evlerde yapılmaya başlandı. İçişleri Bakanlığı 2 milyon 111 bin haneye yapılacak olan bin TL’lik ödemenin oluşacak yoğunluk nedeniyle sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde yapılmayacağını açıklamıştı. Sosyal mesafenin de korunması amacıyla alınan tedbirler kapsamında Van Valiliği himayelerinde polis, jandarma, korucu, bekçi ve memurlar olmak üzere il ve ilçe genelinde hızlı dağıtım yapılması için ekip kuruldu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Van’da belirlenen 82 bin 233 ihtiyaç sahibi aileye, oluşturulan ekipler tarafından PTT şubesinden alınan paralar evlerine götürülerek teslim ediliyor.

Kalkınma Paketibb

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap