1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’da hastane girişindeki çatı çöktü!
Trendlerdeki Yazı

Van’da hastane girişindeki çatı çöktü!

van-hastane-dha
vanhaber.com.tr

ÇATI ÇÖKTÜ! Van’da hastane girişindeki çatı yoğun kar’a dayanamadı ve çöktü

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin girişindeki çatı, kar kütleleri nedeniyle çöktü.

çatı

Olay, saat 12.30 sıralarında Edremit ilçesindeki Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji bölümü girişinde meydana geldi. Hastane binasının çatısında biriken kar kütleleri bir anda poliklinik girişindeki camekanlı çatı bölümünün üzerine düştü.

çatı

Olayda 7’si hafif, 9 kişi yaralandı. Yaralılar, hastane personeli tarafından acil servise kaldırılarak tedaviye alındı. Olayın ardından bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, hastanenin giriş bölümünde güvenlik tedbiri aldı.

çatı

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, can kaybının olmadığını belirterek, “Saat 12.30 civarında aşırı kar yağışı nedeniyle bir çökme olayı gerçekleşti.

çatı

Bu olayda tüm kurumlarımızla beraber zamanında müdahale edildi. Şu anda 7 vatandaşımız hafif yaralı, diğer 2 vatandaşımız da camın atında kaldıkları için kafalarında yaralanma var.

Van'da hastane girişindeki çatı çöktü

Bu iki vatandaşımızı servise yatırdık. Bunların şu anda ağır bir durumu yok. Ancak takip etmemiz gerekiyor. Yaralı diğer 7 vatandaşımızdan biri de güvenlik elemanımız.

çatı

O da yaralıları kurtarırken eli yaralandı. Yaralılardan 7’si taburcu edilebilir durumda. Şu anda ağır yaralı herhangi bir hastamız yok.

çatı

Herhangi bir paniğe, herhangi bir acil afet durumuna gerek yok. Şu anda emniyet ekipleri de gerekli tedbiri aldı. İkinci bir olayın önüne böylelikle geçilmiş olundu.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Son Dakika

KAYNAK : HABERTÜRK

 

Yorum Yap

Yorum Yap