1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van’da futbolcu beyin travması geçirdi!
Trendlerdeki Yazı

Van’da futbolcu beyin travması geçirdi!

van-da-akil-almaz-olay_6d353

Van’da akıl almaz olay!

Van’da oynanan amatör lig maçında bir futbolcu kafasını saha kenarındaki beton bloka çarptı. Beyin travması geçiren futbolcu yoğun bakıma alındı.

 

Van’da Serhatspor-Çaldıranspor arasında oynanan Amatör Lig Play-Off müsabakasında Çaldıranspor futbolcusu Ümit Akarsu, kafasını saha kenarında bulunan beton zemine çarptı. Futbolcu yoğun bakıma kaldırılırken, takım arkadaşları sahayı terk ederek hastaneye gitti.

Van’da Amatör Lig Play-Off müsabakaları sürüyor. Korona virüsü nedeniyle seyircisiz oynanan Van Serhatspor-Çaldıranspor müsabakasının 22. dakikasında Çaldıransporlu Ümit Akarsu ile Serhatsporlu Alican arasında taç çizgisi esnasında ikili mücadele yaşandı.

Ümit Akarsu kayarak kafasını sahanın kenarında bulunan beton zemine çarptı.

Sağlık ekipleri, kanama geçiren Akarsu’nun “Beni hastaneye götürün” demesine rağmen oyuncuyu 10 dakika sahanın içinde beklettikten sonra ambulans çağırdı. Hastaneye kaldırılan ve beyin travması geçirdiği öğrenilen Ümit Akarsu, YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’nde yoğun bakıma alındı.

Akarsu’nun hastaneye kaldırılmasının ardından maç devam etti.

Saha kenarından futbolculara Akarsu’nun şuurunu kaybettiği ve hayati tehlikesinin bulunduğu haberi verilince, Çaldıransporlu futbolcular sahayı 75. dakikada terk etti. Hakemler ve Serhatsporlu futbolcular sahanın içinde 10 dakika bekledikten sonra hakem maçı tehir etti.

Tehir kararı verildiğinde Serhatspor’un 3-1 önde olduğu maçla ilişkin son kararı TFF verecek.

Yaşananlara ilişkin bilgi veren Serhatspor antrenörü Kadir Tunçdemir, saha ile arasında 6 metre mesafe olması gereken beton blokların taç çizgisine yapışık halde olduğunu belirterek, her hafta aynı sakatlıklarla karşılaştıklarını ve amatör lig futbolcularının hayatlarının adeta tehlikeye atıldığını söyledi.

Tunçdemir, Van Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne çağrıda bulunarak sahalardaki bu tehlikenin ortadan kaldırılmasını istedi.

Çaldıranspor ve Serhatsporlu futbolcular maçın tehir edilmesinin ardından birlikte hastaneye gittiler.

futbolcu

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap