1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van’da Cumhuriyet ve Maraş caddelerine kısıtlama getirildi!
Trendlerdeki Yazı

Van’da Cumhuriyet ve Maraş caddelerine kısıtlama getirildi!

van_da_cumhuriyet_ve_maras_caddelerine_kisitlama_getirildi_h254788_018c0
vanhaber.com.tr

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, korona virüs tedbirleri kapsamında Cumhuriyet ve Maraş Caddelerine kısıtlama getirildiğini açıkladı.

Van’da korona virüs salgınına rağmen işi olmayanların sokağa çıkmasının ardından valilik yeni karar aldı. Kentin en işlek caddelerinde yoğunluğu azaltmak için Van Valisi Mehmet Emin Bilmez alınan kararı Twitter hesabından duyurdu.

Vali Mehmet Emin Bilmez, Twitter’dan yaptğı açıklamayla korona virüs tedbirleri kapsamında Cumhuriyet ve Maraş Caddelerine kısıtlama getirildiğini açıkladı.

Vali Bilmez’in sosyal medyadan yaptığı duyuru şu şekilde: “Cumhuriyet Caddesi ve Maraş Caddesi’nde; Araç ve Yaya trafiğine kısıtlama getirilmiştir. Bugün Saat: 14.00 itibariyle girişi zorunlu olmayanların geçişine kolluk kuvvetlerimizce izin verilmeyecektir.”

“İŞ YERLERİ MÜŞTERİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERMEKLE YÜKÜMLÜDÜR”

Vali Bilmez, yaptığı ikinci bir duyuruyla iş yeri sahiplerine seslendi. Mağaza ve Marketlerde çalışan personel ile müşterilerin maske takmasının zorunlu olduğunu belirten Bilmez, “İşyerleri, personel ve müşterilere maskeyi ücretsiz vermek ile yükümlüdür.” dedi.

Duyuruda denetimlerde kurallara uymayan işyerlerine 3.150 TL para cezası uygulanacağı ve tekrarı halinde işlem yapılacağı da belirtildi.

Korona

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap