1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van’da düşen ikinci çığın altında 50’den fazla kişi var!
Trendlerdeki Yazı

Van’da düşen ikinci çığın altında 50’den fazla kişi var!

23-ÖLÜ
vanhaber.com.tr

Van’da düşen ikinci çığın altında 50’den fazla kişi var!

Van Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, bölgede düşen ikinci çığla ilgili açıklamalarda bulunarak “Bölgede 300 kişilik bir ekip çalışıyordu. 50 kişiden fazla kişi çığ altında” dedi.

Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ altındaki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine çığ düştü. Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, “Bölgede 300 kişilik bir ekip çalışıyordu. 50 kişiden fazla kişi çığ altında” dedi.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde üzerine çığ düşen minibüsten olduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken ikinci çığ düştü. Araçlar ve kurtarma ekibi çığ altında kaldı.

çığ düştü

Bazıları kendi imkanlarıyla kurtuldu

Çığ faciasından bazı kurtarma ekibi görevlileri ve bölgeye desteğe giden vatandaşlar kendi imkanlarıyla kurtulurken, arama kurtarma çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiği belirtildi.

Bahçesaray Belediye başkanı Arvas: 50’den fazla kişi çığ altında

NTV yayınına bağlanan Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas da, “25 kişinin kurtarıldığı bilgisini aldık. Yoğun sis var. Çıkarılanların hayati tehlikesi yok. Bölgede 300 kişilik bir ekip çalışıyordu. 50 kişiden fazla kişi çığ altında” şeklinde konuştu.

Van Valisi’nden açıklama:  25 kişi hastaneye kaldırıldı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “Bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmaları esnasında çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü. Kurtarma çalışması başlatıldı. Çığ altında kalanlardan bazıları kendi imkanlarıyla kurtuldu” dedi. Bilmez, çığ altından çıkarılan 25 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı da çığ altında kaldı

Bölgede incelemelerde bulunan ve Bahçesaraylı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti Van eski Milletvekili Gülşen Orhan’ın da çığ altından yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi. Hemen Çatan Devlet Hastanesine kaldırılan Gülşen Orhan’a ilk müdahale yapıldı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap