1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van’da cami kapısını zorlayan vatandaşları polisler ikna etti!
Trendlerdeki Yazı

Van’da cami kapısını zorlayan vatandaşları polisler ikna etti!

van_da_cami_kapisini_zorlayan_vatandaslari_polisler_ikna_etti_h253297_c3f33
vanhaber.com.tr

Van’da cami kapısını zorlayan vatandaşları polisler ikna etti!

Korona virüs tedbirleri kapsamında camilerde cemaatle namaz kılınmaya ara verilirken, Van’da bazı vatandaşlar cuma namazı için gittikleri camilerin kapısını zorlarken devreye polisler girdi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüs Türkiye’ye de sıçradı. Şu ana kadar 4 kişinin hayatını kaybettiği virüs nedeniyle Vanlılar da sokağa çıkmaya korkarken, cuma namazı öncesi camilerin kapısı kapandı.

Kentte bulunan camilerin kapılarına “Salgın hastalık riski sona erinceye kadar camilerimizde cemaatle vakit namazları ve cuma namazları kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılınız” şeklinde yazılar yazıldı. Cami imamı tarafından ise “Ev veya iş yerinizde öğle namazlarınızı kılıp, milletimizin karşı karşıya bulunduğu bu salgın hastalıktan korunması için dua edelim. Allah bizi, ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı bu ve benzeri hastalık, musibetlerden korusun” şeklinden anons yaptı.

Kilitli cami kapısını zorladılar
Cuma namazını kılmak için gelen bazı vatandaşlar asılan yazıları okuyarak bölgeden uzaklaşırken, bazıları ise kilitli kapıyı zorla açmaya çalıştı.

Polis ekipleri vatandaşı uyardı
Namaz kılmak için camiye gelen vatandaşları polis ekipleri uyardı. Ekipler salgın dolayısıyla vatandaşları namazlarını evde kılması konusunda ikna etmeye çalıştı. Diğer taraftan olası önlemler için polis helikopteri de havalandı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap