1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van’da belediye otobüsü kazası! Yaralılar var

Van’da belediye otobüsü kazası! Yaralılar var

rRk6zo5SqkCnDElLa7S8Dw
2

Van’da belediye otobüsü kazası! Yaralılar var.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne tanımlı olan belediye otobüsü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi istikametinde doğru seyir ederken karşısına çıkan bir tır ile çarpışarak yan tarafta bulunan arsaya doğru uçtu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kavşağında gerçekleşen kazada hiçbir vatandaşımız can kaybı yaşamazken 19 kişinin ise yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Gerçekleşen bu olay ile ilgili soruşturma açıldı.

Van'da belediye otobüsü kazası

 

Van’da Belediye Otobüsü Kazası Önlemleri Arttırdı!

Aynı hafta içinde gerçekleşen bir diğer trafik kazası da Van-Ağrı kara yolunda gerçekleşti!

Trafik Kazası Van-Ağrı kara yolunu kapattı!

Elde edilen bilgilere göre Ağrı-Van kara yolunda kendi halinde ilerliyordu. Geri geri giden Y.A. tarafından sürülen 25 KMR 08 plakalı araca, İ.Y tarafından sürülen 04 DE 970 otomobil arkasından çarptı. Çarpmanın yarattığı etki ile savrulan İ.Y ‘nin sürdüğü otomobil aynı şeritte devam eden başka bir araç ile çarpıştı. Ortaya çıkan kazada araç içinde bulunan 2 vatandaş yaralandı.

Kazaya şahit olan vatandaşların telefon ile haber vermesi üzerine olayın gerçekleştiği yere gelen trafik polisleri güvenlik önlemi alarak, yolu tek taraflı olarak geçici süreliğine kapattı. Yaralanan vatandaşlar 112 Acil Servis çalışanları aracılığı ile Ağrı Devlet Hastanesine götürüldü. Tedavi altına alındı. Kazada 2 araçta da büyük oran da hasar oluştu. Yolu kapatan 04 DE 970 ve 25 KMR 08 plakalı iki araç çekicilerin yardımı ile otoparka çekildi. Yolun açılması ile trafik normal seyrine geri döndü.

Van'da belediye otobüsü kazası

Van ilinde aynı hafta içinde gerçekleşen bu iki akıl almaz kaza da hiçbir can kaybı olmaması dikkat çekti. Emniyet kemerinin önemini tekrar hatırlatan emniyet güçleri ekipleri biri tarlaya uçmak kaydıyla 4 aracın da pert durumuna çıkması sonucu bölgede daha detaylı güvenlik önlemleri almaya başladı. Vatandaşlarını alkollü araba sürmeye ve trafik kurallarına uymaya karşı uyaran emniyet güçleri ekipleri bölgede ki okullarda ve halk eğitim merkezlerinde ücretsiz trafik hakkında eğitimler vermeye başlayacak. Bu sayede vatandaşlar daha dikkatli ve önlemli olarak trafik kuralları çerçevesinde trafik akışına uyacak.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.
Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap