1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van’da 50 Kişi Karantinaya Alındı!
Trendlerdeki Yazı

Van’da 50 Kişi Karantinaya Alındı!

ataturk-havalimani-tt2-nda-ebola-alarmi
vanhaber.com.tr

SES: Van’da 50 Kişi Karantinaya Alındı!

SES Van Şubesi, kononavirüs ile ilgili kentin 2 hastanesinin başhekimiyle yapılan görüşmelerin sonucunu kamuoyu ile paylaştı.

Bugüne kadar virüs şüphesiyle Askeri Hastane’de sevk edilen 50 kişinin sonuçlarının negatif çıktığını aktaran SES Şube Eşbaşkanı Zeki Seven, yüzlerce hasta tutuklunun bulunduğu cezaevlerine dair uyarıda bulundu.

SES Van Şubesi, kononavirüs ile ilgili kentin 2 hastanesinin başhekimiyle yapılan görüşmelerin sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Bugüne kadar virüs şüphesiyle Askeri Hastane’de sevk edilen 50 kişinin sonuçlarının negatif çıktığını aktaran SES Şube Eşbaşkanı Zeki Seven, yüzlerce hasta tutuklunun bulunduğu cezaevlerine dair uyarıda bulundu.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Van Şubesi, dünyayı tehdit eden koronavirüse (Kovid-19) dair açıklama yaptı. Sendikada yapılan basın açıklamasında konuşan SES Şubesi Eşbaşkanı Zeki Seven, SES’in söz konusu gündem ile ilgili yerelde yapmış olduğu görüşmeleri ve gözlemlerini paylaştı.

Van özelinde mevcut resmi rakamlara ve işleyişe dair genel bilgilere ulaşmak amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Öğretim Üyesi Dr. Ümit Haluk İliklerden ile görüştüklerini dile getiren Seven, İl Sağlık Müdürü ile görüşme yapmak için randevu taleplerine olumlu yanıt verilmediğini belirtti.

‘50 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI, SONUÇLAR NEGATİF’

Doç. Dr. Sebahattin Çelik ile yaptıkları görüşmeyi paylaşan Seven, Çelik’in bugüne kadar salgın şüphesi taşıyan 50 kişinin karantina hastanesi olarak belirlenen Askeri Hastane’ye sevk edildiğini ve yapılan testler neticesinde tümünün sonucunun negatif çıktığını söylediğini belirtti. Salgınla mücadelede sağlık emekçilerinin ve hastaneye gelen yurttaşların güvenliğini sağlayacak olan sağlık ekipmanlarının yeterli olduğunun belirtildiğini ifade eden Seven, Çelik’in öngörülen vaka sayısında beklenmedik bir artış oluşması halinde yetersizlik yaşanabileceğini kaygısını aktardı.

virüs

KAYNAK : İHA

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap