1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van Yolları Kapandı! Ekipler Hastayı Hastaneye Yetiştirdi
Trendlerdeki Yazı

Van Yolları Kapandı! Ekipler Hastayı Hastaneye Yetiştirdi

van-buyuksehir-belediyesi-karla-mucadele-ekipleri-bahcesaray-ilcesi-002

Van Yolları Kapandı

Van yolları kapandı; tansiyon hastası olan Rafiye Çağrı ekiplerin yoğun çalışması sayesinde hastaneye yetiştirildi. Van’da ve aynı zamanda kırsal kesimlerde kar yağışı sebebiyle 270 yerleşim yeri ulaşıma kapandı.

Van yolları kapandı. Tansiyon hastası olan Rafiye Çağrı ekiplerin yoğun çalışması sayesinde hastaneye yetiştirildi.

Van ilimizde ve kırsal kesimlerinde etkili kar yağışı sebebiyle 270 yerleşim yeri ulaşıma kapandı. Kapanan mahalle ve mezra yollarının ulaşıma açılması amacıyla istikrarlı bir çalışma başlatıldı. Bahçesaray ilçesinin Altındere Mahallesi’nde rahatsızlık geçiren Rafiye Çağrı (45), Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından üç saat süren özenli çalışmaların sonrasında bulunduğu evden alınarak hastaneye yetiştirildi.

Van Yolları Kapandı

Ekipler 3 Saat Çalıştı

 

Van ve çevre kesimlerinde dün başlayan kar yağışı, bugün de aralıklarla etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Daha çok kırsal kesimlerde olan yoğun yağış sebebiyle Bahçesaray, Başkale, Çatak, Gevaş, Gürpınar, Muradiye ve Saray’da 99 mahalle ve 171 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Uzun uğraşlar sonucu kurtarılan hasta Bahçesaray Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kapanan mahalle ve mezra yollarının tekrar açılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından yoğun bir çalışma yürütülüyor. Bahçesaray ilçesi Altındere Mahallesi’nde rahatsızlanan Rafiye Çağrı’ın da yardımına karla mücadele ekipleri yetişti.

Tansiyon ve şeker hastalıkları olan Rafiye Çağrı, gece saat 00.00 sıralarında ağırlaştı. Sağlık ekiplerine hemen haber veren hastanın yakınları, mahalle yolunun kapalı olduğunu da ekiplere bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekipleri, yaklaşık 3 saatlik bir çalışma ile mahalle yolunu açarak sağlık ekiplerinin hastaya ulaşmasını sağladı. Uzun uğraşlar sonucu kurtarılan hasta Bahçesaray Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ayrıca dün akşamdan bu yana kentte etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların açılması için yoğun bir çalışma yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kent merkezi ve 13 ilçede 164 araç ve 530 personelle karla mücadele çalışmalarını sürdürdüğü belirtilirken, kar yağışının etkisini sürdüreceği belirtildi.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap