1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van ve İstanbul için korkutan korona verisini paylaştı!
Trendlerdeki Yazı

Van ve İstanbul için korkutan korona verisini paylaştı!

van_ve_istanbul_icin_korkutan_korona_verisini_paylasti_h253952_45e9c
vanhaber.com.tr

Mobil müşteri deneyimi sunan Veloxity, korona virüs salgının hızla yayıldığı ülkelerden Türkiye’ye en çok girişin Van ve İstanbul’a olduğunu açıkladı.

İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde görülen ve sonrasında inanılmaz bir hızla Antarktika hariç dünyanın dört bir yanına yayılan korona virüs, ülkemizi de tehdit ediyor. Mobil dolaşım verisine göre korona virüs vakalarının en çok görüldüğü ülkelerde İstanbul ve Van’a çok sayıda yolcu girişi olmuş.

Korona virüsün yayılmasını engellemek için salgın başladığı andan beri insanların zorunlu durumlar dışında evden çıkmaması isteniyor. Veloxity isimli şirket, korona virüsün en çok görüldüğü ülkelerden Türkiye’ye gelen insanların yol haritalarını izledi.

İstanbul İlk sırada

Mobil müşteri deneyimi hizmeti sunan Veloxity, korona virüsün en çok görüldüğü İtalya, Almanya, İran, İspanya ve Suudi Arabistan’dan gelen yolcuların Türkiye’de hangi illeri ziyaret ettiğini gözler önüne serdi. Verilere göre, her 5 ülkeden en fazla yolcunun durağı İstanbul olmuş.

İran’dan gelenlerin ilk tercihi Van oldu

Almanya’dan gelen kişilerin Türkiye’nin neredeyse her iline uğradığı görülürken, İran’dan gelen yolcuların en fazla uğradığı iller ise Doğu illeri oldu. Bu iller arasında ise en fazla İran’dan gelen yolcuyu misafir eden ise Van olarak görülüyor.

Türkiye’de Korona virüsten ölenlerin sayısı 108 oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, dün korona virüsten 16 hastanın daha hayatını kaybettiğini ve bu sonuçlarla birlikte can kaybımızın 108’e çıktığını duyurdu. Vaka sayısı ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402’ye yükseldi. 445 hasta yoğun bakımda…

Korona

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap