1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Van Ticaret Borsası’ndan tohum desteği açıklaması!
Trendlerdeki Yazı

Van Ticaret Borsası’ndan tohum desteği açıklaması!

van_ticaret_borsasi_ndan_tohum_destegi_aciklamasi_h254566_a7bf3
vanhaber.com.tr

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 21 ile tohum desteği verileceğinin açıklanmasının ardından listede Van’ın yer almadığı görüldü. Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer konuyu ‘talihsizlik’ olarak açıkladı.

Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, tohum desteği verilecek 21 ilin olduğu listede Van’a yer verilmemesinin kent için talihsizlik olduğunu söyledi.

Başkan Nayif Süer, Tarım ve Orman Bakanlığının 21 şehri kapsayan çiftçiye yüzde 75 tohum desteği sağlayan uygulamasında Van’ın yer almamasına yönelik bir açıklamada bulundu. Mevsimsel sıkıntılar, nakliye maliyetinin yüksek olması, rekolte azlığı gibi pek çok dezavantaja sahip bölgenin pilot ili konumunda olan Van’ın destekten faydalanamamasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Başkan Süer, “Doğu Anadolu Bölgesi tarım ve hayvancılık için uygun jeolojik yapıya sahip olmasına rağmen bundan yeterli randımanı alamamakta. 21 ilin olduğu listede Van’a yer verilmemesi ilimiz için talihsizliktir. Van, her türlü tarımsal desteğe ihtiyacı olan ve hak eden bir şehir. Şahsım ve üreticilerimiz adına Tarım ve Orman Bakanlığının kararında düzenleme yapıp, bir an evvel yüzde 75 tohum desteği kapsamına Van’ı da almalarını talep ediyoruz” dedi.

Tohum Desteği

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap