1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Van Shopping Fest iptal mi olacak?

Van Shopping Fest iptal mi olacak?

van_shopping_fest_iptal_mi_olacak_h251782_c25d5
vanhaber.com.tr

Van Shopping Fest iptal mi olacak?

Van’da her yıl düzenlenen Van Shopping Fest’in, İran’da meydana gelen korona virüs vakalarıyla birlikte sınırın kapatılmasından dolayı iptal edilmesi gündemde.

Van’da her yıl düzenlenen Van Shopping Fest‘in, İran’da meydana gelen korona virüs vakalarıyla birlikte sınırın kapatılmasından dolayı iptal edilmesi gündeme geldi. Van Ticaret ve Sanayi Odası (VTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken festivalin iptal edilebileceğinin sinyallerini verdi.

Takva şunları söyledi; “Doğu Anadolu’da İran’a açılan 4 sınır kapısının geçici de olsa kapatıldığını belirterek, “Nevruz döneminde 15 Mart’tan başlayarak 5 Nisan’a kadar kentimizde Türkiye’de en büyük üçüncü alışveriş festivali düzenliyorduk.

Şu anda bu festivalin sürdürebilirliği konusunda da kafalar çok karışık ve bunun da bu yıl yapılmaması gündeme gelecek. Aşağı yukarı bu 20 günlük süreç içerisinde sadece Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan 200 bin civarında İranlının ilimize giriş yaparak Türkiye’nin çeşitli turizm beldelerine gittiğini varsaydığımızda ve ortalama bu insanların bin 500 dolar civarında bir harcama miktarıyla alışveriş yaptıklarını varsaydığımızda, olayın sadece Van özelinde spesifik olarak nasıl bir ekonomik döngüye sebebiyet verdiğini görmüş oluyoruz”

shopping fest

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

 

Yorum Yap

Yorum Yap