1. Ana Sayfa
  2. SİYASET
  3. Van Milletvekili Arvas’tan ‘tokat attı’ iddialarına sert cevap!
Trendlerdeki Yazı

Van Milletvekili Arvas’tan ‘tokat attı’ iddialarına sert cevap!

akp_van_milletvekili_arvas_depremzedeleri_yardim_vermemekle_tehdit_etti_h125056_cb7bd

Van Milletvekili Arvas’tan ‘tokat’ iddialarına sert cevap!

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kendisi hakkında bazı haber sitelerinde çıkan “deprem bölgesinde vatandaşları tokatladı” iddialarına cevap verdi.

AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan’ın facebook hesabından paylaştığı ‘Başkale’de depremzedeleri yardım vermemekle tehdit etti’ ve yine bazı haber siteleri tarafından ‘Başkale’de ilgi görmeyince vatandaşı tokatladı’ gibi hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

Depremin meydana geldiği 23 Şubat 2020 tarihinde aynı gün afet bölgesine intikal ettiğini söyleyen AK Parti Van Milletvekili Arvas, TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılmayarak her gün Başkale ilçesinde depremin etkilediği Özpınar, Kaşkol, Güvendik ve Gelenler mahallelerinde vatandaşın yanında durduklarını, cenazeleri birlikte defin ettiklerini ve her bir ailenin acısına ortak olduklarını söyledi.

İftiranın çirkin olduğu kadar acizlik olduğunu belirten Arvas, ‘Arama-kurtarma, enkaz kaldırma, hasar tespit ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceledik, halkın taleplerini yetkililere ulaştırdık. Bu süre zarfında bugüne kadar hiçbir vatandaştan tepki görmedik ve hiçbir şekilde bırakın tokat atmayı kimseyi incitecek bir laf bile etmedi’ dedi.

Başkale ile ailevi bağlarının olduğunu söyleyen Arvas, kendisine ve Başkale halkına yapılan bu gayri ahlaki yakıştırmalara da tepki gösterdi. İftira atanların da vatandaşların yaralarını sarmak için iyi niyetle sorumluluk almasını ve dayanışma içinde olmasını arzu ettiğini kaydetti.

Milletvekili

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

Yorum Yap

Yorum Yap