1. Ana Sayfa
  2. FOTO GALERİ
  3. Van Kedisi

Van Kedisi

van-kedisi
2

Van kedisi , aslana benzer yürümesiyle dikkat çeken kabarık tüylü kuyruğa sahip beyaz kürklü renkli gözlü bir kedidir. Genel de Van kedisi kendisine çok benzeyen Ankara kedisi cinsi ile karıştırılır. Bu kedi ülkemizin doğu illerinde özellikle de adını aldığı Van ilinde çok görülmektedir.

Van Kedisi Fiyatları 2019

Cinsine, yaşına boyutuna ve geçmişine bağlı olarak van kedilerine 500 tl ile 2500 tl arasında fiyat biçilmektedir.  Bu fiyatlar 2018 yılına göre %10 luk bir artış göstermiştir.

Van Kedisi Yavruları

Çok tatlı görünüşleri ile bilinen van kedileri özellikle yavru hallerinin masum bakışları hepimizi cezbediyor.

Van Kedisi Yavruları

Özellikleri ve Değerleri

Karakterleri: Cana yakın ve meraklıdır
Tüy : Kısa-Orta diye nitelendirilebilir.
Kulak Yapısı: Kulakları kısadır , uçları uzundur
Gövde: Ne büyük ne küçük boyuttadır. Kıvrak ve kaslı yapıya sahiptirler.
Kuyruk: Uzun ve ince kuyruklara sahiptirler
Kilo: 3500 – 7000 Gr

Gözleri Ne Renk

Mavi ve Kehribarın tonlarıyla renklenmektedir.

Satılık Van Kedisi

Eğer sizde yavru bir kedi sahibi olmak istiyorsanız güvenilir olarak buraya tıklayarak  alışveriş yapabilirsiniz.

Van Kedisi Sahiplenme

Eğer hayvanları satmak ve satın almak gibi kavramlara karşıysanız ancak bir hayvan sahiplenmek istiyorum diyorsanız sizler için en uygun siteyi derledik. Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Ankara Kedisi ile Farkları

İki türde de farklı renk gözlere rastlamak mümkündür. Ancak bu olay van kedilerinde çok daha sık görülmektedir. Aynı zamanda gözlerinin yapısı ankara kedisinde daha badem gibiyken van kedilerinde daha oval bir yapı söz konusudur.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Her kedi de olduğu gibi bu kedilerde de düzenli olarak tarama işlemi yapmanız gerekmektedir. Hafta bir sıklığında tarama yaparak tüylerindeki problemlerden kurtulabilirsiniz. Ancak önemli bir detay kediniz yaşlı ise tarama sıklığını daha da arttırabilirsiniz. Çünkü yaşlı kedilerde tüy dökme daha sık gözükür. Yıkama konusuna gelince diğer kedilere göre suya daha yakın bir türdür. Rahatlıkla ılık su kullanarak sık sık yıkayabilirsiniz. Size zorluk çıkarmayacaktır.

Nesli Tükeniyor Mu?

Bu yanlış bilinen bir gerçektir. Van kedileri özellikle doğu illerimizde çok yaygın gözükmesinin yanı sıra kurumlar tarafından neslinin güvence altına alınması adına birçok çalışmalarda yapılmaktadır.

Van Kedisi Videoları

Van kahvaltısı hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap