1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van Heyeti Ziyareti! Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na Ziyaret
Trendlerdeki Yazı

Van Heyeti Ziyareti! Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na Ziyaret

van-heyetinden-genclik-ve-spor-bakani-kasapog-12826373_amp
1

Van Heyeti Ziyareti

Van Heyeti Ziyareti! AK Parti Van milletvekilleri Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal aynı zamanda onlara eşlik eden Edremit, Erciş, Tuşba, Gürpınar, Gevaş, Çatak ve Bahçesaray belediye başkanları ziyareti gerçekleştirdi. Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü yöneticilerinin de yer aldığı heyette Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ziyaret gerçekleştirildi.

Yaptıkları ziyaretlerle ilgili konuşmalarda bulunan Van Milletvekili Abdulahat Arvas; gelecek olan iyi nesillerin yetişmesinde ve toplumsal barışın hüküm sürmesinde sporun büyük etken sağladığına değindi.

Van Heyeti Ziyareti

Abdulahat Arvas Sporun Öneminden Bahsetti

“Günümüzde tüm ülkeler spora büyük önem vermekte ve uluslararası spor organizasyonları ile spor yarışmalarında ön sıralarda yer alabilmek için yoğun mücadeleler göstermektedir. Spor faaliyetleri, kişilerin sosyal, psikolojik, fiziki, kültürel ve zihin gelişimlerinin yanı sıra günümüzde kitleleri etkileyen, uluslararası ilişkileri geliştirerek dünya barışına katkıda bulunan evrensel bir faaliyet alanı olması nedeniyle de öne çıkmaktadır. Van ve ülke olarak sahip olduğumuz en büyük zenginliğimiz gençliğimizdir. Bu nedenle AK Parti hükümetlerimiz döneminde öngörülen gençlik politikaları; gençlerin toplumsal yapının her alanına etkin bireyler olarak katılımını sağlamak ve sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkarılması anlayışı üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle yakın dönem gençlik ve spor politikaları, ekonomik ve sosyal yönleriyle hedef kitleye avantajlar sağlamış ve önemli imkânlar sunmuştur. Sağlıklı nesillerin yetişmesinde ve toplumsal barışın sağlanmasında spor bir sosyal etkinlik olarak her zaman önemli bir araç olmuştur.” diye belirtti.

Van ve Ankara Arasında Köprü Olacağız

Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkarabilecekleri imkân ve zemini hazırlamak, ekonomik ve sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını sağlamak, hükümetlerin olduğu kadar yerel yönetimlerin de sorumluluğudur. Bu sorumluluğa sahip, gençlerle barışık belediye başkanlarımız, gençlerin talepleri ile birlikte bize geldiler. AK Parti Van milletvekilleri olarak bizde aynı sorumlulukla Van ve Ankara arasında köprü olarak, Edremit, Erciş, Tuşba, Gürpınar, Gevaş, Çatak ve Bahçesaray belediye başkanlarımızı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve bürokratları ile bir araya getirdik. Verimli, etkin ve keyifli bir toplantı gerçekleştirdik. Belediye başkanlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ilçelerimize yüzme havuzu, gençlik merkezi ve semt sahaları gibi birçok yatırım konusunda sözler aldık.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap