1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Dehşet! Van Gölü’nde Alabora Oldu
Trendlerdeki Yazı

Dehşet! Van Gölü’nde Alabora Oldu

uuuuuuuuuuuu_360x400
vanhaber.com.tr

Van Gölü’nde alabora oldu . Teknenin batması sonrası 7 kişi can vermişti. 64 kişi de sağ kurtarılmıştı. Yaşanan bu tatsız tekne olayına canlı canlı tanık olanlar olayları detaylı bir şekilde anlattı.

Yasal olmayan yollar ile Türkiye sınırlarına giriş yapmaya çalıştılar. Düzensiz göçmen diye adlandırılan insanlar güvenlik kuvvetlerinin Van için almış olduğu önlemleri önemsemeyip tekneyle sulara açıldılar. Van Gölü üzerinden Bitlis’e gitmek isteyen göçmenleri bulunduran teknenin batmasının ardından 7 göçmen hayatını kaybederken, 64 göçmen de yaralı kurtarılarak çeşitli hastanelere gönderimi sağlandı. Sabah saatlerinde Bitlis ilimizin ilçesi olan Adilcevaz yakınlarında gerçekleşen talihsiz olayın canlı tanığı Muhammed Murip, yaşanan kötü dakikaları tek tek anlattı.

Van Gölü'nde alabora oldu

Kıyıya Çok Yakındılar

Kıyı kısmına 30 metre kalmışken teknenin alabora olduğunu söyleyen Muhammed Murip adlı vatandaşımız, dalgaların çok şiddetli olduğunu ve ardından teknenin devrilmesi sonucu bazı göçmenlerin yüzüp kıyıya doğru kendilerini kurtardıklarını belirtti. Tekne içerisinde farklı ülkenin vatandaşlarının da bulunduğunu dile getiren Murip, kazazedelere en iyi şekilde müdahale etmek için uğraştıklarını belirtti.

Belediye Başkanı da kontrol etti

Bitlis Adilcevaz Belediyesi Başkanı Necati Gürsoy yaşanan olayın ardından talihsizliklerin yaşandığı yere gelip gerekli incelemelerde bizzat bulundu. Sabah sularında Van ilimizden tahmini olarak 80 kişi yola çıkan teknenin Adilcevaz ilçesi yakınlarına yaklaşırken alabora olduğunu söyleyerek, “Yaşanan talihsiz olayda üzücüdür ki 7 insan hayatını kaybetmiş bulunmakta. Olayın gerçekleştiği yere geldiğimizde çok içler acısı bir görüntüyle karşılaştık. Pakistan’dan, Afganistan’dan buralara her türden sıkıntıları göze alarak kaçmaya çalışan insanlar bir kurtuluşa gitmek istiyorlar. Ülkemizde bunları görerek ne kadar şükretsek azdır. Bu cennet vatanı ne kadar sevsek azdır.” diye belirtti.

Van Gölü’nde alabora oldu

Yasal olmayan yollar ile Türkiye sınırlarına giriş yapmaya çalışmışlardı. Düzensiz göçmen diye adlandırılan insanlar güvenlik kuvvetlerinin Van için almış olduğu önlemlerin ardından, Van Gölü vasıtasıyla Bitlis’e gitmek isteyen göçmenleri bulunduran teknenin batmasının ardından 7 göçmen hayatını kaybederken, 64 göçmen de yaralı kurtarılarak çeşitli hastanelere gönderimi sağlanmıştı.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ettikten son haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap