Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Van Gölü’nün kirlenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

 Tarih: 14-11-2017 17:49:12
Toplantının devamında, muhtar Sargın ve mahalleli tarafından iletilen sorunlar, kurum amirlerince sıcağı sıcağına cevaplandı.

Vali Murat Zorluoğlu, Tuşba ilçesi Bardakçı Mahallesinde, mahalle muhtarı Fahrettin Sargın ve vatandaşlarla bir araya gelerek, mahallenin sorunlarını yerinde dinledi.


        
        İlçe ziyaretlerinde olduğu gibi mahalle ziyaretlerinde de hem mahallenin kamu yatırımlarıyla ilgili talep ve sıkıntılarını hem de vatandaşların diğer isteklerini dinlemek üzere bir araya geldiklerini belirten Vali Zorluoğlu, büyükşehir ve ilçe belediyeleri yanında, valilik olarak da dile getirilen sorunların çözümü için eldeki imkânları kullanacaklarını söyledi.


        
        Bir araya geldiği muhtar ve mahalle sakinlerine, Bardakçı Mahallesine beraberinde pek çok kamu kurum amiriyle geldiklerini anlatan Vali Zorluoğlu, “Bugün burada gayet demokratik bir ortamda bir araya geldik. Sizler sorunlarınızı anlatacaksınız. Biz de notlarımızı alıp değerlendirecek ve gerekli adımları atacağız. 2017’de olduğu gibi 2018 ve 2019'da da inşallah artırarak kamu yatırımlarını hem diğer mahallelerimiz hem de Bardakçı ile buluşturacağız. Bu mahalle için konuşuyorum; Tuşba Belediyesinin gücünün yetmediği yerde büyükşehir belediyesi olarak devreye gireceğiz. Öncelikli sorununuz olarak dile getirdiğiniz Bardakçı Mahallesinin yol sorununu çözeceğiz. Bardakçı artık büyükşehirin önemli bir parçası haline gelmiş. Konumu ve durumu belli. Yazın pek çok insanın gelip gittiği bir yer. Biz de buna istinaden özel önem veriyoruz ve mahallenin daha iyi hizmetlere kavuşabilmesi için gerekeni yapacağız” diye konuştu.


 
        Toplantıda, gerek mahallenin gerekse kişisel talep ve sıkıntılarını da dinlediği vatandaşlardan, yapılamayan, eksik kalan hizmetler kadar yerine getirilen hizmetleri de aktarmalarını isteyen Vali Zorluoğlu, “Bugün devlet burada, merkezi idare ve mahalli idarenin temsilcileri sizlerle beraber. Anayol sorununu büyük oranda çözdüğümüz gibi mahalle içi yol sorunu da çözeceğimizi buradan dile getiriyorum. Su ve kanalizasyon meseleleriyle ilgili olarak da VASKİ gerekli çalışmaları yapacak ve Allah’ın izniyle gelecek yaz burada içme suyu sorunu yaşanmayacak. İmar planı netleştiğinde de buranın kanalizasyon sorununu çözebilecek orta ölçekli program uygulanacak.

 

Van Gölü’nün kirlenmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bizden önce çok çevreci olduklarını iddia edenler, Van Gölü’nü ne hale getirdiler ortada. Şu anda mevcut atık su arıtma tesisi yetersiz. Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza ilettik. Hemen bir modern bir tesis projesi yaptık, hükümetimiz destekledi ve 100 milyon TL’ye yakın bir kaynak gönderdi. Bu projeyle 50 yıllık ihtiyacı karşılayacak bir tesisin inşasına, inşaat sezonu ile birlikte başlıyoruz. Bizler buraya, devlet büyüklerimizin takdiriyle sizlere hizmetkâr olmak üzere görevlendirildik. Onların desteğiyle buradayız. İnşallah bütün Van’da seçimlere kadar eksik kalan tüm hizmetleri yerine getirmek için çalışacağız.

 

Bir diğer sorununuz olan ulaşım konusunda belediyemizin ilgili dairesi konuyu değerlendirip karar için bana gerekli bilgilendirmeyi yapacak. Van için tarihi bir rekor olarak; 600 km. sıcak asfalt yaptık. Bunu yaparken de belediyenin başka yerlere giden kaynaklarını kestik ve siz vatandaşlarımızın faydasına sunduk. Mahallenin okul ve derslik ihtiyacını gidermek ve tam gün eğitime geçme hedefimiz doğrultusunda gerekli çalışmalar burada da Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılacak. En rahat sözü eğitim konusunda veriyorum. 

 

Sağlık alanında da Bardakçı Mahallesine yeni bir aile sağlık merkezi yapacağız. Van’a yapılacak yatırımlar için merkezi yönetimden de ilave kaynaklar talep ettik, pozitif ayrımcılık yapılarak bu kaynakları temin ettik. Muhtarımız mahallenin pek çok sıkıntısını dile getirdi. Sözler verdik, notlar aldık. Bilindiği gibi 2018 yılı Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı. Buradaki Zeve Şehitliğimizin çevre düzenlemesine dair gerekli çalışmalar da kurumlar arası işbirliği ile yapılacak.

 

Hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Van’a ayrı bir önem veriyor. Bunu 2011 yılında depreminin hemen ardından hepimiz yaşayarak gördük. Van şu an bu haldeyse, 2011 sonrası yapılan çalışmaların bunda payı vardır. Önümüzdeki yıl geride kalan bir yıl ile aradaki farkı hep birlikte göreceğiz. Burada huzur ve güven olduğu sürece, Van’da çözülemeyecek hiçbir sorun yok. Bu yıl terörle mücadelede çok büyük mesafe kat ettik. Bunda hükümetimizin kararlı mücadelesi ve sağlanan kaynakların etkisi var. Geride kalan bir yılda Van sokakları huzur ve güven içerisindeydi.

 

 

500 bin İranlı turist burada huzur olmasa gelir miydi? Yeni istihdam alanları ve yeni yatırımlar, huzur ortamı devam ettiği sürece buraya gelmeye devam edecek. Ekip olarak hem Bardakçı’yı hem Van’ı daha iyi yerlere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”         

 


 
        Toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Başdanışman Gülşen Orhan da mahalle sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Van’da iki dönem milletvekilliği yaptığını ve o dönemde memlekete hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini bildirdi.


 
        Bir yerde huzur olmadığında orada hiçbir yatırımın yapılmayacağına işaret eden Başdanışman Orhan, “Huzur ikliminde Van’da son bir yılda büyük değişim ve dönüşüm yaşandığını hepimiz görüyoruz. Allah birliğimizi bozmasın, kalplerimizi birbirine yaklaştırsın” dedi.


 
        Bardakçı Mahalle Muhtarı Fahrettin Sargın ise düzenlenen toplantıdan ve Vali Zorluoğlu ile beraberindeki kamu idarecilerini mahallelerinde görmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, mahallenin belli başlı sorunlarını hazırun ile paylaştı.


 
 


 
        Bardakçı Mahallesi taziye evinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Murat Zorluoğlu'nun yanı sıra, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, kamu yatırımı bulunan kurum amirleri ve diğer yetkililer katıldı.

  Kaynak: editör   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi  Minik yüreklerden “Su Hayattır” koreografisi Van’ın Tuşba ilçesinde eğitim gören minik öğrenciler, 22 Mart Dünya Su Günü dola..
Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK operasyonu Van’da PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına al..
Van’da 26 gözaltı var Van’da 26 gözaltı var Van’da terör operasyonu: 26 gözaltı
 Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van'da 14 bin 500 paket ele geçirildi Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 14 bin 5..
  GÜNDEM HABERLERİ
Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi  Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileriyle bir araya geldi Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Van’daki sivil to..
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan medyaya uyarı! CNN Türk'te bir programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ila..
Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Seçim ittifakı teklifi Meclis'te... Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun bir haftaya hazırlanıyor. Gündemde 3 önemli d..
Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Erbaş: İslam ile ilgili yazan, konuşan ve haber yapanlar... Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Hakkari'..
  SİYASET HABERLERİ
10 bin polis alınacak 10 bin polis alınacak Akademinin internet sitesinden e-Devlet şifresiyle 12 Mart'ta yapılmaya başlayan..
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk old..
Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Erdoğan'ın Kuzeni trafik kazasında hayatını kaybetti Bolu istikametine seyir halinde olan Vahit Dal (44) idaresindeki 25 LS 275 plaka..
Kavgaya karışanlar... Kavgaya karışanlar... TBMM Başkanlığı, Genel Kurul çalışmaları sırasında yaşanan olaylar ve bununla il..
  EKONOMİ HABERLERİ
Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Milli kredi derecelendirme kuruluşu geliyor... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, İstanb..
Fakıbaba'dan önemli açıklama! Fakıbaba'dan önemli açıklama! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Adıyaman Millet..
 Bakan müjdeyi böyle verdi! Bakan müjdeyi böyle verdi! Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, hayvancılık ve tarımdaki yeni ..
Bakan Ağbal açıkladı… Bakan Ağbal açıkladı… Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücretin yılbaşında belirlenen tutarın altına dü..
  EĞİTİM HABERLERİ
Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Van'da bin 62 taşeron işçisi kadroya alındı Kanun Hükmünde Kararname ile Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kadroya ge..
Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Kaymakam ÖZCAN, Rehber öğretmenleriyle buluştu Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet ÖZCAN Başkanlığında İlçe M..
 Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait Sergilenecek 100 Projenin 32’si Van’a ait TÜBİTAK tarafından 2017-2018 eğitim öğretim döneminde düzenlenen ve 8 ilden 100 ..
Saray’da okuma yazma seferberliği Saray’da okuma yazma seferberliği Van’ın Saray Kaymakamlığı tarafından okuma yazma seferberliği başlatıldı. ..
  MAGAZİN HABERLERİ
Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ Adnan Oktar için beklenen yasa çıktı! İ İnternete RTÜK denetimi getiren tasarı biraz önce Meclis'te kabul edilerek yasal..
O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? En fazla oyu alan Lütfiye Özipek, 2018 O Ses Türkiye birincisi oldu.
Gündeş'den flaş yalı kararı! Gündeş'den flaş yalı kararı! Eşi Reza Zarrab'ın ABD’deki yargılanma süreci başlayan şarkıcı Ebru ..
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
  SPOR HABERLERİ
Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Türkiye Hokey Federasyonu Van Temsilciliği Kahramanmaraş’ta 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Hokey Şam..
GESKON basınla bir araya geldi  GESKON basınla bir araya geldi Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Doğu Anadolu Bölge Başkanı Nihat Karad..
Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı  Genç futbolcunun dili boğazına kaçtı Bölgesel Amatör Lig 1. Grup'ta mücadele eden Erciş Gençlik Belediye Spor, bug..
Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı  Kadın askerlerle futbolculardan renkli futbol maçı Van İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın personellerle Hakkari Gücü Kadın F..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Gelecek Uzayda semineri Gelecek Uzayda semineri “Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren” isimli projenin “Gelecek Uzayda’ ad..
Van’da çağrı merkezi kuruldu Van’da çağrı merkezi kuruldu CMC Türkiye Van’da kurduğu çağrı merkezi ile ilgili bir basın toplantısı düzen..
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
  BÖLGE HABERLERİ
4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı 4 ilde 9 şüpheli gözaltına alındı Siirt Valiliğinden alınan bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik Siir..
Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Van'da nevroz ne zamana kutlanacak? Belirlenen Nevroz takvimine göre kutlamaların startı 17 Mart’ta Diyarbakır’ın Si..
 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak 2018-2023 yılları arasında 81 ilde kurulacak Buna göre 81 ilin tamamında narkotimler kurulacak. Yine rehabilitasyon merkezler..
Yeni bir savaş başlayacak Yeni bir savaş başlayacak Irak ve Suriye'de kurulan terör örgütü DEAŞ'ın çöküşünün, en az yükselişi kadar ..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Bekiran aşireti kitaplara konu oldu  Bekiran aşireti kitaplara konu oldu Tarihçi-Yazar Mehmet Fatih Bekirhan, beşinci kitabı olan “Bekiran Aşireti Tarihi..
 Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi  Muradiye’de şiir ve müzik dinletisi Van Şair-Yazarlar Birliği tarafından Muradiye ilçesinde şiir ve müzik dinletisi ..
Van kedileri görücüye çıkıyor Van kedileri görücüye çıkıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma Merkezi tarafından ‘3. V..
Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van'da 'asırlık çınar'ın kanun aşkı Van’da 1955 yılında kanun çalmaya başlayan 78 yaşındaki Şahin Türkmenoğlu, 63 yı..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı