YENİ GELİŞME

Van'da 10 Kasım Anma Günü

 Tarih: 11-11-2017 00:20:55
Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan anma törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, kamu kurum amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Van il merkezi ve ilçelerinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 

İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törene Van Devlet Tiyatrosunda devam edildi.

Buradaki program, Atatürk’ün hayatını anlatan konuşmaların ardından, İpekyolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiirler okunarak, oratoryo gösterisi yapıldı. 10 Kasım ile ilgili düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve atletizm dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


  Garnizon Komutanlığı Bandosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve yöresel türkülerin seslendirilmesinin ardından program son buldu.

 

 - Erciş’te 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü  
  Van’ın Erciş ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.  


  Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Saat 09,05’te ise tüm ilçede siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 

 

Anma programı daha sonra Kaymakam Ferhat Kurtoğlu Çok Amaçlı Salonu’nda devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erciş Sevim Kürüm Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hikmet İrven yaptı. 108. Topçu Alay Komutanlığından bir subay tarafından da “Atatürk’ü Anlamak” adlı konuşmanın ardından, Erciş Sevim Kürüm Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiir, oratoryo ve Atatürk konulu diğer etkinlikler sunuldu. Program sonunda protokol üyeleri ve öğrenciler birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


  Anma programlarına Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Garnizon Komutanı Topçu Albay Kamil Tumba, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

-  Bahçesaray’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü  
  Van’ın Bahçesaray ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. 

 

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Tören daha sonra Bahçesaray Yatılı Bölge Okulunun konferans salonunda devam etti. Günün anlam ve önemimi belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir okunarak, oratoryo ve Atatürk konulu diğer etkinlikler sunuldu. Anma etkinlikleri, Atatürk Haftası dolayısıyla düzenlenen atletizm, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.


  Programa Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan ile kurum amirleri ve askeri erkan katıldı.

 

-  Başkale'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
  Van’ın Başkale ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. 

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende, saat 09.05’te çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Günün anlam önemini belirten konuşmanın ardından program Başkale İmam Hatip Lisesi konferans salonunda devam etti. Anma törenine İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekilli Abdulselam Öztürk, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tefik Abaşlıoğlu, Cumhuriyet Savcısı Erbil Demirel, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

-  YYÜ'de Atatürk'ü anma töreni
  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi.


Van YYÜ Rektörlük binası önündeki anıta Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Demirel'in çelenk bırakmasıyla başlayan anma töreni, saat 09.05'te çalınan sirenler eşliğinde Atatürk ve tüm şehitler için yapılan 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla bayrak yarıya indirildi. Törene YYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Demirel, Genel Sekreter yardımcılar Salih Yurtkuran ve Turgut Soycan, dekanlar, yüksekokul müdürleri, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

-  Özalp ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü  
  Özalp ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. 

Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan anma etkinliği, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Özalp Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu salonda devam eden programda, günün anlam ve önemi belirten konuşma yapılarak şiirler okundu. Hafta nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son bulan programa; Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Vardar, Milli Eğitim Müdürü M. Salih Aksoy, İlçe Müftüsü Nihat Koç, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar ve öğrenciler katıldı.

 

-  Gürpınar’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü
  Gürpınar ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Kaymakamlık binası önündeki anma töreni, Atatürk Anıtı’na çelenklerinin sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının adından sona eren tören, Atatürk Ortaokulu’nda devam etti.

Programa katılan Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Haluk Çakaroğlu, Jandarma Komando Taburu Komutanı Jandarma Binbaşı Alper Demir, Emniyet Amiri Şener Karaboğa, AK Parti İlçe Başkanı Halit Toktaş, kurum amirleri ve öğretmenler, öğrencilerin hazırladığı “Atatürk” konulu resim sergisini gezdi.
  Ardından okulun konferans salonunda süren etkinlik, öğrencilerin günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okuması, zeybek ve müzik gösterisinin ardından sona erdi.

 

-  Çaldıran’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü
  Çaldıran ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Kaymakamlık binası önündeki anma töreni, Atatürk Anıtı’na çelenklerinin sunumuyla başladı. 

 

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu programa Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Cumhuriyet Savcısı Erkan Sarı, 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ramazan Çokkıyak, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 
  Kaynak: iha   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Malkoç'tan Van Vurgusu Malkoç'tan Van Vurgusu Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen "Ombudsman Vanlılar ile buluşuyor"..
Van'da okullar bir gün tatil edildi Van'da okullar bir gün tatil edildi Van’da da alınan bilgilere göre okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi...
Van'da yarın okullar tatil mi? Van'da yarın okullar tatil mi? Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bir çok ilde okulların tatil edilm..
Van İl Sağlık Müdürü değişti Van İl Sağlık Müdürü değişti Mevcut Sağlık İl Müdürü Ergün Yanmaz’ın yerine yeni bir isim atandı. Yanmaz’ın ..
  GÜNDEM HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 kanuna onay... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 kanuna onay... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Helal Akreditasyon Kurumu'nun kuruluş kanunu ile çeşitli ..
Reklam ajansına uyuşturucu baskını Reklam ajansına uyuşturucu baskını Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları teknik ..
Ankara’da gecenin bombası… Ankara’da gecenin bombası… Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna çalışmalarına hız..
Yaz saati uygulaması… Yaz saati uygulaması… Kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanu..
  SİYASET HABERLERİ
Arınç: Elbette kırıldım…’ dedi Arınç: Elbette kırıldım…’ dedi AK Parti’nin kurucularından eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arın..
AK Parti Ferizli İlçe teşkilatı istifa etti.... AK Parti Ferizli İlçe teşkilatı istifa etti.... AK Parti Ferizli İlçe Başkanlığı'na genel merkez tarafından Dursun Ali Dal aday ..
Mahkeme Selahattin Demirtaş hakkında kararından vazgeçti... Mahkeme Selahattin Demirtaş hakkında kararından vazgeçti... Diyarbakır 4. Asliye Ceza Mahkemesi tutuklu HDP Eş Genele Başkanı Selahattin Dem..
AK Parti’de 3 istifa AK Parti’de 3 istifa AK Parti'de Mardin, Hatay, Van İl Başkanları görevlerinden istifa etti.
  EKONOMİ HABERLERİ
Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerlikle ilgili "Şu anda hüküme..
Sürekli yaz saati ‘kazanç’ sağladı mı? Sürekli yaz saati ‘kazanç’ sağladı mı? Yaz saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesi, bir çok alanda hayata olumlu et..
Ekonomi Bakanı'ndan asgari ücret açıklaması, Ekonomi Bakanı'ndan asgari ücret açıklaması, Hep beraber ekonomi dünyası olarak şunda sessiz kalıyoruz. Artık tartışmayı bu n..
İşçiye bu yıl kadro... İşçiye bu yıl kadro... Kamuda görev yapan yaklaşık 817 bin taşeron şirket elemanının kadroya alınmasıyl..
  EĞİTİM HABERLERİ
19 yıllık sahte öğretmen hakkında karar verildi 19 yıllık sahte öğretmen hakkında karar verildi Trabzon'da sahte diplomayla 19 yıl öğretmenlik yaptığı öne sürülen ve 2005te 'yı..
107 öğretmene gözaltı 107 öğretmene gözaltı Ankara il ve ilçelerinde görevli olup KHK ile FETÖ kapsamında görevden ihraç edi..
Bakan Yılmaz'dan flaş açıklama! Bakan Yılmaz'dan flaş açıklama! Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Artık öğrenme süreleri hızlandı, öğrencilerim..
Büyükşehir bin öğrenciye 22 bin 344 kitap dağıttı Büyükşehir bin öğrenciye 22 bin 344 kitap dağıttı Van Büyükşehir Belediyesi’nin sürekli eğitim merkezlerinde eğitim gören yaklaşık..
  MAGAZİN HABERLERİ
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
Fikret Hakan hayatını kaybetti! Fikret Hakan hayatını kaybetti! Asıl adı Bumin Gaffar Çıtanak olan Fikret Hakan bir süredir akciğer kanseri teda..
Haluk Levent Vanlıları coşturdu Haluk Levent Vanlıları coşturdu Çatak Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasında..
  SPOR HABERLERİ
Beşiktaş liderliği garantiledi... Beşiktaş liderliği garantiledi... Evinde Porto ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş grubundan lider çıkmayı garantiledi..
 KaraKobraya teşekkür KaraKobraya teşekkür KaraKobra Taraftarlar Derneği Başkanı Ercan Dülger, Van Büyükşehir Belediyespor..
Van TSO’dan Vanspor moral kahvaltısı Van TSO’dan Vanspor moral kahvaltısı Sporcularla tek tek tokalaşan Van TSO Başkanı Necdet Takva, Diyarbekirspor ka..
VEDAŞ Hentbol’a sponsor oldu VEDAŞ Hentbol’a sponsor oldu Türkiye Hentbol İkinci Ligi A Grubunda mücadele eden Van Erek Beş Yıldız Hentbol..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
Yaz saati kararıyla ilgili yeni gelişme Yaz saati kararıyla ilgili yeni gelişme Saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlatılan yaz saati uygulamasının devam et..
Başbakan açıkladı ’30 bin kişi alınacak…’ İşte gerekenler Başbakan açıkladı ’30 bin kişi alınacak…’ İşte gerekenler Bilgi Güvenliği Konferansı'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Siber saldırıl..
  BÖLGE HABERLERİ
Dikkat! İlk cezası 206 lira Dikkat! İlk cezası 206 lira Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafı..
Hakkari'den kahreden haber! Şehit ve yaralılar var Hakkari'den kahreden haber! Şehit ve yaralılar var Şemdinli’nin Kuzey Irak sınırında bir grup teröristin sızma girişimi sonucu çıka..
Sürücüler dikkat! 3 ay süre verildi... Sürücüler dikkat! 3 ay süre verildi... 27 Ekim'de yürürlüğe giren araçlarda camların film ile kaplatmasının yasak olma..
İdlib’te saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var İdlib’te saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var İdlib’te hava saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var...
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Şehit Kaymakam Safitürk için mevlit okutuldu Şehit Kaymakam Safitürk için mevlit okutuldu Cuma namazı öncesi verilen mevlit programının ardından vatandaşlara nohutlu pila..
YYÜ'de Stand-Up Gösterisi... YYÜ'de Stand-Up Gösterisi... Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğünün organize ettiği "Mezun olunca h..
Van’da 15 Temmuz’un İnsan Öyküleri Van’da 15 Temmuz’un İnsan Öyküleri Van’ın Tuşba Belediyesi öncülüğünde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Kadı..
Tuşba’da Engelsiz Yaşam Tuşba’da Engelsiz Yaşam Tuşba Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Resim ve Şiir Yarışması’nda d..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı