1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van Bürokrasisi Başkan Necdet Takva Tarafından Eleştirildi
Trendlerdeki Yazı

Van Bürokrasisi Başkan Necdet Takva Tarafından Eleştirildi

vanda-vergi-borclari-yine-ertelendi7b6021e5d380b307cb52 (1)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Van Bürokrasisi Başkan Necdet Takva Tarafından Eleştirildi

Van bürokrasisi ile ilgili eleştirilerde bulunan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, il yöneticilerine ulaşılabilirlik davetinde bulundu.

Van ile ilgili çeşitli sorunların her sosyal platformda üzerinde yoğunlaşan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, bu kez de şehrin bürokrasi hakkında eleştiriler yaptı. Necdet Takva, Van’ın çeşitli sorunlarıyla ilgili il yöneticilerine sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’dan “Ulaşılabilir olun!” davetinde bulunarak Van vatandaşlarının yalnızca bu şekilde mutlu olabileceği şeklinde ifadelerinde bulundu.

Bizde Yetki ve Sorumluluk Yok

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, geçtiğimiz her gün yüzlerce ihtiyaç sahibinin sıkıntılarını dinlediklerini dile getirdi. Sonrasında çözüm odaklı yetki sahiplerine ulaştıklarını dile getirdi. Kendilerinin ilgili sorunlar hakkında yetki ve sorumluluk sahibi olmadıklarını ifade eden Takva, sorunların tek çözümünün bürokrasinin ulaşılabilir olmasından geçtiğini belirtti.

Van Bürokrasisi

“Önce Kendinizi Ardından Kurumlarınızı Yapılandırın” 

Başkan Necdet Takva, Van ili bürokrasisine davette bulunarak; “Önce kendinizi sonra da temsil ettiğiniz kurumları yeniden yapılandırın. Bu hepimizin hayatını kolaylaştırır. Ricamız, kolaylaştırın, zorlaştırmayın. Biz de hal-hatır için arayalım!” diye belirtti.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva’nın Twitter üzerinden yaptığı o açıklamalar:

1-Van bürokrasisine çağrımızdır; Her gün onlarca ihtiyaç sahibini dinliyoruz. İş için, aş için, yerel hizmetler için, ticaret için, finansman İçin, kişisel sorunlar ve daha bir çok konuda… Buna karşılık biz de çözüm için sizi arıyoruz.

2-Esasında muhatap doğrudan sizlersiniz ve bu işlerin yetkisi sizlerde. Biz de yetki yok, sorumluluk yok, çözüm gücü de yok! Çözüm ulaşılabilir olmanız, çözüm odaklı olmanızdır! Bilmemiz gereken şey; “kurumsallaşmak, ulaşılmaz olmak değildir, ulaşılabilir olmaktır.”

3-Ulaşılabilir ve çözüm odaklı olmanız halinde işler yürür ve vatandaşlar mutlu olur! Bunun için önce kendinizi sonra da temsil ettiğiniz kurumları yeniden yapılandırın. Bu hepimizin hayatını kolaylaştırır. Ricamız, kolaylaştırın, zorlaştırmayın. Biz de hal-hatır için arayalım!

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap