1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Deprem Bölgesinde
Trendlerdeki Yazı

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Deprem Bölgesinde

turk-veteriner-hekimleri-birligi-van-bolgesi-veteriner-hekimleri

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Deprem Gölgesinde

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası deprem bölgesine gittiler. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığından deprem bölgesinde çıkarma yaptı. 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Lokman Aslan, “Pazar günü İran’ın Hoy şehri merkezli deprem neticesinde, ilimiz Başkale ilçesi ve köylerinde meydana gelen yıkım ve hasarlar sonucunda şu ana kadar 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş birçok vatandaşımız ise yaralanmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah ‘tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri

Deprem nedeniyle bölgede ilk belirlemelere göre 193 ahır yıkılmış 1916 hayvan ise ölmüştür. Yaralanan binlerce hayvana ise ulaşılmaya çalışılmaktadır. Veteriner Hekimleri Odası olarak Türk Veteriner Hekimleri Birliğimizin koordinatörlüğünde oda başkanlığımıza üye veteriner hekimlerimizle birlikte deprem bölgesindeki yaralı hayvanlara ilk günden itibaren yardıma gidilmiş ve yaralı hayvanların tüm tıbbi müdahaleleri ve tedavileri odamız ve üyelerimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaya başlanmıştır” dedi.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI

 

Yorum Yap

Yorum Yap