1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Van Balığı Sezonu Açtı; Kaç TL?

Van Balığı Sezonu Açtı; Kaç TL?

32222_902x350

Van Balığı Sezonu Açtı; Kaç TL?

Van ilinde kırmızı etin pahalı olması sebebiyle kasaplardan uzak duran halk balık haline yöneldi. Balıkçıları sevindiren bu durum ile balık satışları arttı. Özellikle Van Balığı yoğun ilgi görüyor.

Küçük ve büyük baş hayvan etleri yerine balığa yönelen halk hem cebini hem sağlığını düşünüyor. Balık etinin diğer hayvansal vitamin ve proteinlere göre daha sağlıklı olması sebebiyle yoğun talep görüyor. Aynı zamanda fiyatının da diğer ürünlere göre ucuz olması dikkat çekici bir faktör.

 

Van Balığı Hazırlığı

Geçen senelere göre daha yoğun bir sezon geçiren balıkçı halkı, iş yerlerinde yenilenmeye ve hizmet kalitesini arttırmaya şimdiden başlamış durumda. Dükkan ve restaurantlarını müşteriye daha kaliteli hizmet verebilecek şekilde dizayn eden balık sektörü, yoğun ilgi sebebiyle de hem işçilere ekmek kapısı oluyor hemde istihdam sağlıyor.

Deneyimli işçiler ile çalışan balık halleri ve restaurantlar müşterinin tercihine uygun şekilde balığı fırında, yağda, tavada olmak üzere istediği şekilde pişirip sunum yapıyor.

 

Van Balığı Sezonu Açtı; Kaç TL?

 

FİYATLAR SABİT KALDI

Balık sektöründe mesleğini icra edenlerin bu yıl ki mutluluğu ise balık fiyatlarının hiç değişmeden aynı fiyatta kalması oldu. Değişen bazı istisnai balıkların fiyatları ise çok cüzi oranda olduğu için dikkat çekmedi. Fiyatı sabit kalan balık çeşitlerinden birsi ise Van Balığı. Van Balığı geçen yıl satışa çıktığı fiyattan tezgahlarda yerini alıyor.

TEZGAHTAR MEMNUN

Tezgahtar malına olan yoğun ilgiden dolayı memnun. Geçen sezona göre artan balık satışları balıkçıların yüzünü güldürüyor.

İşlerin yoğunlaşması ile birlikte dükkana daha çok eleman alıp istihdam sağlayan balıkçı halkı memnun. Hem insanların evine ekmek götürmesine katkı sağlıyor hemde vatandaşımızın dolaylı sebeplerden ötürü de olsa sağlıklı bir besini ucuz fiyata tüketmesinden dolayı memnun.

EN CAZİBİ VAN BALIĞI!

Van yakınlarında deniz olmaması ve balık üretimi kısıtlı olması sebebiyle batı illerinden yaptığı ihracatlarla bu sektörü ayakta tutmaya çalışan illerimizden birisi. Bunun büyük bir dezavantaj olmasına rağmen günlük taze balık stok tutarak vatandaşı memnun etmeye çalışıyor.

Balık halindeki fiyatlar, 7.5 TL ile 40 TL arasında oynuyor. Fiyatı en ucuz balık  7.5 TL ile gururumuz olan Van Balığı, 40 TL ile başı çeken el yakan tür ise Turna balığı.

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimizi kaçırmadan ulaş.

Yorum Yap

Yorum Yap