1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Van ASRİAD’dan ‘esnafa destek olun’ çağrısı!
Trendlerdeki Yazı

Van ASRİAD’dan ‘esnafa destek olun’ çağrısı!

van_asriad_dan_esnafa_destek_olun_cagrisi_h253289_8efcf

Van ASRİAD’dan ‘esnafa destek olun’ çağrısı!

Asrın İş Adamları Derneği Van Şube Başkanı Taner Han, korona virüs nedeniyle esnafın büyük gelir kaybına uğradığını ifade ederek, destek çıkılması yönünde yetkililere çağrıda bulundu.

Korona virüs sebebiyle tüm ülkede olduğu gibi Van’da da iş yerlerinin büyük bir gelir kaybına uğradığını belirten ASRİAD Van Şube Başkanı Taner Han, “Korona virüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can kaybına neden oldu.

Devletimiz korona virüsü ile mücadele noktasında gereken hassasiyeti göstermektedir. Elbette ki isteğimiz ölüm oranlarının yükselmemesi ve bir an evvel bu zor durumdan kurtulmaktır. Ancak bu zorlu süreçte gelir kaybına uğrayan işletmelerimize, elektrik ve doğalgaz faturaları ilgili kurumlar tarafından kesilmeye başlandı.” dedi.

Esnafa destek olunması gerektiğini kaydeden Han, “Yaşadığımız her zorlu süreçte bu kurumlar, esnafa hiçbir şekilde destek sağlamıyor. Bu süreçte de bu toleransı onlardan beklemiyoruz. Bizim talebimiz, devletimizedir.

Bu faturalarla ilgili esnafımızın önünü açacak bir yapılandırma paketinin açıklanması gerekiyor. İş yeri kirası, maaş gibi ödemeleri dahi yapmakta zorlanan işletmelerimizin faturalarda zorlanması tabidir. Bütün bu sorunlar üzerine elektrik ve doğalgazın kesilmesi, esnafta ciddi bir moralsizliğe sebep oluyor.

Bu anlamda yetkililerimizden zor bir süreç yaşayan esnafa destek olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Korona Virüs

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook      Instagram      Twitter      Pinterest      Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap