1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Vali Bilmez’den ekmek fiyatı tepkisi!
Trendlerdeki Yazı

Vali Bilmez’den ekmek fiyatı tepkisi!

vali_bilmez_den_ekmek_fiyati_tepkisi_h254122_b91d1
vanhaber.com.tr

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kentte yapılan ekmek fiyatı düzenlemesinin yanlış zamanda uygulandığını belirtti.

Gazetecilerle skype üzerinden basın toplantısı düzenleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentteki ekmek fiyatları tepkisi hakkında görüş belirtti.

Van’da tartışma konusu olan ekmek fiyatlarının arttırılması konusuna değinen Vali Bilmez; “Aslında ekmeğe şimdi zam yapılmadı ancak birçok esnafın uygulamadığı zamlı tarifeyi şimdi uygulama kararı almasının zamanı doğru olmadı. Çevre illeri araştırdım, bize komşu 5 ilden sadece 1’inde ekmek fiyatları bizimkisinden ucuz. Diğer 4 il bizden pahalı. Ancak zamanlamanın doğru olmadığını belirtmem gerekiyor.” dedi.

“DENETİMLERİMİZ SÜRÜYOR”

Ekmek ve diğer açıkta satılan ürünlere el temasının olmaması gerektiğini, bu konuda ve fiyatlar konusunda yoğun bir çalışma ve denetim gerçekleştirildiğini anlatan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez; “Ekmek satışı, el değmeden yapılmalıdır. Bu konuda İl Gıda Tarım İl Müdürlüğümüz tarafından da gerekli denetimler yapılıyor. Bu konuya da azami hassasiyet gösterilmelidir. Fahiş fiyat uygulaması konusunda da gerekli denetimler yapılıyor. Bu anlamda Van’ın sicilinin iyi olduğunu söylememiz gerekiyor. Yaptığımız denetimlerde bunu gördük ve fiyat artışı yapmayan esnaflarımıza da teşekkür belgesi verdik” diye konuştu

Ekmek

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap