1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Uyuşturucu çetesi lideri okul müdürü çıktı!
Trendlerdeki Yazı

Uyuşturucu çetesi lideri okul müdürü çıktı!

jjjj_360x400
vanhaber.com.tr

Uyuşturucu çetesi lideri okul müdürü!

Hakkari’de düzenlenen operasyonda lideri emekli bir devlet okulu müdürü olan uyuşturucu çetesine şok baskın yapıldı. 10 kişi gözaltına alındı.

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Hakkari Emniyet Müdürlüğü çalışanları tarafından kaçakçılık suçlarının önüne geçilmesi, suç ve suç aletlerinin elde edilerek zanlıların ele geçirilmesi amacı ile sürdürülen çalışmaların ara vermeden devam ettiğine dikkat çekti.

Açıklamada, “19 Aralık 2019 tarihinde Hakkari merkezli Gaziantep, Kilis, Van, Antalya, Nevşehir ve Diyarbakır şehirlerinde aynı anda yapılan Şehit Özel Harekât Polis Memuru Bayram Çiçek operasyonu çerçevesinde 18 kişi ele geçirilmiş ve gözaltına alınmıştır. Yapılan bu operasyon sonucunda toplamda 6 kilo 213 gram esrar, 1 kilo 157 gram metamfetamin, 19 kilo 423 gram eroin maddesi tespit edilip imha edilmek üzere el konulmuştur.

Uyuşturucu maddenin sevkiyatını gerçekleştiren örgütün lideri emekli devlet okulu müdürü  olmak üzere totalde 11 şüpheli göz altına alındı. Daha sonra bu 11 şahıs için hukuki işlemler başlatılarak adli mercilerce tutuklandılar, 6’sı mahkeme tarafından adli kontrol şartına yükümlü tutulmak üzere toplam 8 kişi serbest bırakıldı. Kaçak 2 kimliği bilinmeyen şahsı yakalama çalışmaları halen devam ediyor. Bu konu hakkında hukuki süreçler ve adli tahkikat sürmektedir.” denildi.

Uyuşturucu çetesi

Uyuşturucu Çetesi Baskını

Önceki günlerde de benzer bir olay ile Emniyet Ekipleri zorlu bir mücadele vermişti.

Van’da Uyuşturucu Operasyonu baskını başarılı oldu. Van’daki Emniyet güçleri tarafından basına verilen açıklamalara göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Van Edremit ilçesinin Kurubaş Mahallesi kırsalında uygulama noktası oluşturuldu.

Ve bu noktada şüpheleri üzerine çeken 30 plakalı bir servis aracında tarama çalışmaları yapıldı. Narkotikte görevli uyuşturucu madde arama köpeği olan Oscar tarafından arama gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen ince aramalar sonucunda, servis aracının üst tavanda yer alan aydınlatma lambalarının altına saklanmış şekilde 80 paket olmak üzere toplam 40 kilo 325 gram eroin maddesi tespit edildi.

Elde edilen uyarıcı maddeyle alakalı olarak gözaltına alınan araç şoförü Ş.A., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp ceza evine gönderilmesine karar verildi. Van Emniyet Müdürlüğü çalışanlarını bu çetin hava şartlarına rağmen gece gündüz görevlerinin başında hassasiyet ile çalışıyorlar. Bizlerde bu çalışmalarından dolayı onları kutluyoruz.

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap